Нахабство — друге щастя, або для ТОВ «ВІН-ГАЗ» закон як дишло: куди повернув, туди і вийшло

   Неприємна несподіванка очікувала минулого тижня мешканців житлового масиву, які  проживають у колишніх будівлях райлікарні по вулиці Мар’янівській, коли побачили, що безпосередньо під їхніми вікнами  заїжджі фірмачі хочуть встановити автозаправний комплекс.

Йдеться про територію автогаража приміщень ЦРЛ, де ТОВ «ВІН-ГАЗ» має бажання орендувати приміщення з метою відкриття АЗС. До речі, у Шполі вже діє один автозаправний об’єкт цієї фірми — на території автопарку.

   Мешканці навколишнього житлового масиву були збентежені блискавичною діяльністю підприємців, які вночі, як то кажуть, дотримуючись усіх вимог конспірації, завезли будматеріали та велику рекламну конструкцію, що сповіщатиме майбутніх споживачів про послуги АЗС, позрізали дерева та захопили набагато більшу територію, аніж орендоване маленьке приміщення. Стурбовані та шоковані жителі відразу згуртувалися й почали бити в усі дзвони відповідних офіційних та контролюючих структур, вимагаючи отримати роз’яснення таких нахабних дій.

   — Автозаправка за кілька метрів від дверей наших квартир? Хто міг таке допустити? Нам тепер випарами газу труїтись постійно? А, не дай Боже, якась вибухонебезпечна ситуація, то згорять усі квартири, і білизну вдягнути не встигнемо, — обурювалися   жителі масиву.

   Уже цими вихідними на місце події прибув голова районної ради Олександр Кузуб, заступник міського голови Віталій Плетінь, депутат міської ради Ігор Постернак. Вислухавши скарги мешканців масиву та прилеглої вулиці Благодатної, представники влади пообіцяли розібратися у правомірності дій підприємців. І вже в понеділок голова районної ради Олександр Кузуб провів зустріч, на якій були присутні депутати райради, котрі входять до комісії з питань комунальної власності, актив вулиць Мар’янівської та Благодатної, а також представники ТОВ «ВІН-ГАЗ».

   І що ж з’ясувалося? Підприємці, котрі мають велику мережу автозаправок по всій Україні, в тому числі і в Шполі, облюбували ще одне вигідне місце для нової АЗС — на території колишнього  пологового будинку, що належить центральній районній лікарні. Саме там, на території автогаража, знаходиться  давно не використовувана будівля загальною площею 21,7 кв. м, яку й надумали орендувати для своїх цілей. Із такою пропозицією звернулися до головного лікаря ЦРЛ Василя Уманця. Слід зазначити, що заробити на оренді додаткові кошти для потреб лікарні є зовсім не зайвим. Та Василь Петрович доречно зауважив, що одноосібно такі рішення не в праві приймати, тому логічно направив цю пропозицію на розгляд депутатів районної ради.

   Виходячи з незначної площі, можемо припустити, що депутати не запідозрили жодних ускладнень та виникнення непорозумінь. Тож під час позачергової сесії 16 листопада одноголосно прийняли рішення погодити укладення договору оренди окремого об’єкта по вулиці Мар’янівській, 5 загальною площею 21,7 квадратних метрів між ЦРЛ та ТОВ «ВІН-ГАЗ».

   Проте будівництво АЗС, крім «депутатського» погодження, тягне за собою, згідно з чинним  законодавством, бюрократичну тяганину із оформленням стосів дозвільних документів. Без цих паперів розпочинати будь-які будівельні роботи — зась, адже за невиконання  — захмарні штрафи. Чи не знали про це в  ТОВ «ВІН-ГАЗ», чи просто «зваляли дурня»?.. Враховуючи і той факт, що єдиний дозвіл, який був у них на руках, стосувався лише встановлення великої рекламної конструкції (який, до речі, одразу ж оперативно було скасовано). Та найдивовижнішим в цій історії виявилось те, що і будівельні матеріали, і рекламна конструкція, за словами представників фірми, потрапили на майданчик… випадково… по дорозі в інше місто. Водій, як співають у відомому хіті часів громадянської війни, «він ішов на Одесу, а вийшов до Херсону…»

   Мабуть, для хитрих підприємців усі законодавчі умови — лише дрібниця, не варта уваги? Навіщо перейматись стосами паперів, якщо нахабство, як кажуть, друге щастя. А саме воно, певно, дозволило їм захопити території, що в рази більші за обумовлені, та почати встановлювати на них не одну автозаправну колонку, а цілий комплекс АЗС. При цьому «закрити очі» на всі санітарні та безпекові норми, за якими подібні вибухонебезпечні об’єкти повинні бути віддалені від житлових будівель не менш як на 50 метрів.

   Врешті-решт, ця детективна історія закінчились одностайним рішенням владців відмінити погодження на найближчому засіданні сесії. Тим паче, що інших місць для подібних об’єктів у Шполі вистачає.

Сергій ЗУБАТОВ