НОВИЙ МЕР — НОВІ ТРАДИЦІЇ.

Міський голова Сергій Кравченко про перші кроки на посаді

У день професійного свята всіх, хто представляє великий загін народних обранців, цікаво дізнатись про те, наскільки їм вдається організовувати виконання своїх передвиборчих програм, свідомо і публічно взятих на себе зобов’язань перед земляками. У переддень Дня місцевого самоврядування кореспондент газети «Шполяночка+» поспілкувалася про це з міським головою міста Шпола Сергієм КРАВЧЕНКОМ:
— Сергію Володимировичу, міська рада нового скликання розпочала свою діяльність. Як збираєтесь виконувати свою програмну обіцянку: перетворити Шполу в європейське містечко?

— Ще у своїй передвиборчій програмі я зазначив, що захист інтересів містян, вирішення їхніх нагальних проблем — моє основне завдання як міського голови. Тому проблеми жителів Шполи, озвучені ними на зустрічах, і стануть основою нашої діяльності, вказівником меру та депутатам, що необхідно робити першочергово, що — завтра, а що — і на перспективу.

Ми вже не раз переконувалися, що передвиборчі обіцянки так і залишаються обіцянками заради піару і після виборів обранці швидко забувають про них. Тому запевняю, що вже найближчим часом шполяни зможуть переконатися: міський голова — людина слова. Ми з командою відразу після виборів склали список «наказів» містян, спланували низку заходів і вже розпочали роботу з їх виконання. Це ремонт доріг, благоустрій вулиць і дворів, освітлення міста, підтримка незахищених верств населення, талановитої молоді — список великий, але цілком реальний для виконання.

А в перспективі — розбудова Шполи як сучасного містечка в географічному центрі України. Я наголошую — це не порожні балачки. Є бачення, є можливості, є бажання і, переконаний, буде результат.

Під час пленарного засідання депутати розподілили посади, затвердили склади комісій. Не всі залишилися задоволеними. Чи враховуватимете пропозиції тих представників політсил, які перебувають у меншості?

— Звичайно, задовольнити всіх неможливо, тим паче всі ми знаємо, наскільки різними за поглядами і позиціями були представники політичних партій, які брали участь у виборах та пройшли до ради. Однак, ще під час першої зустрічі із новообраними депутатами я попросив їх забути про те, що вони є представниками якоїсь конкретної партії — БПП, «Батьківщини», «ЧЕРКАЩАНИ» тощо. Бо вони, перш за все, обрані шполянами. Тому ідейною платформою для усіх політичних сил має бути Україна і Шполянщина, а не чиїсь політичні чи бізнесові інтереси. Звичайно, я дослухатимуся до всіх депутатів незалежно, у більшості вони чи у меншості, якщо їхні пропозиції чи зауваження слугуватимуть розвитку Шполи і будуть спрямовані на поліпшення добробуту шполян. Наприклад, мені імпонує, що депутати від «Громадянської позиції» ініціюють вести онлайн-трансляції пленарних засідань, адже це було одним із положень моєї передвиборчої програми. Приємно, що депутати підтримали цю мою ідею, сподіваюсь, підтримають і інші. До того ж, люди зможуть бачити, хто і чим займається на сесіях — хто «балагани» розводить, а хто дійсно переймається проблемами Шполи.

— Зараз формується бюджет 2016 року. Які особливості нового бюджетного року в м. Шпола?

— Бюджет наступного року в Шполі має бути соціально орієнтованим. Надіюся, що депутати підтримають мої наміри спрямувати певну частину міського бюджету на підтримку малозабезпечених громадян, багатодітних сімей, інвалідів, сімей учасників АТО. Фінансової підтримки потребують також галузі охорони здоров’я, освіти і культури. Важливо подбати і про нашу молодь — надати їй можливості для розвитку та реалізації. Хочеться підставити плече молодим спеціалістам, щоб вони могли працювати і жити у Шполі, а не шукали ліпшого життя у великих містах. Тож планів багато, але пріоритет у формуванні бюджету — люди та їхні потреби. Направлятимемо зусилля на створення умов для нових робочих місць, а це є додатковим джерелом для наповнення міської скарбниці. До речі, вже днями було погоджено один підприємницький об’єкт, який додасть 4 офіційні робочі місця місту. Принциповою умовою при погодженні була реєстрація бізнесу та, зокрема, касового апарату у Шполі, щоб податки (насамперед, акцизний збір) зосереджувались у місті. Плануємо затвердити бюджет до 25 грудня.

— Яких гарних новин чекати найближчим часом у господарській сфері міста?

— Не знаю, гарних чи не дуже, але вкрай необхідних. Задекларував і обов’язково ініціюватиму, а депутати, я думаю, підтримають реформу житлово-комунального комплексу. У нас сьогодні функціонують два комунальні підприємства — «Комунальник-сервіс» та «Благоустрій». У наших планах зорієнтувати їх роботу таким чином, щоб максимально підвищити якість надання послуг жителям міста, розширити їх спектр. Хочемо також провести реконструкцію системи водопостачання міста. Для швидкого реагування на проблеми доріг плануємо створити в місті пересувні бригади з ремонту. Оновлення та змін потребує парк техніки та сама технологія прибирання вулиць. Ми і надалі постійно проводитимемо зустрічі з людьми і за підсумками цих зустрічей коригуватимемо свій план дій, включаючи до нього слушні, пропоновані громадою, ідеї.

Сьогодні на фоні девальвації гривні і масового зубожіння надзвичайно болісним питання є тарифи на комунальні послуги. У своїй передвиборчій програмі Ви обіцяли шполянам економічно обґрунтовані та прозорі тарифи. Наскільки це реально?

— Ми працюємо у цьому напрямку. У нас є два комунальних господарства, одне з них надає послуги населенню за досить низькими тарифами і постійно перебуває у борговій ямі, виживаючи лише за рахунок дотацій міськради. Інше підприємство надає послуги юридичним особам і населенню приватного сектора за вищими тарифами і воно більш розвинене. Розглядаємо можливість оптимізації роботи цих підприємств — таким чином хочемо збалансувати тарифи. Також ми вивчаємо шляхи впровадження в Шполі альтернативних джерел енергії та провели переговори з іноземними інвесторами щодо фінансування проекту. Думаю, що вже на початку наступного року ми презентуємо цей проект шполянам. Підвищувати тарифи сьогодні — не вихід із ситуації, адже з підвищенням цін на них, збільшуватиметься заборгованість населення перед комунальними службами.

Чи розберете трибуну в сесійній залі, щоб проводити пленарні засідання за європейським зразком, як пропонує депутат Петро Комар?

— Можна і розібрати, якщо це так актуально і депутати вважають, що це найбільше начасі! Але чи стане Шполянська міська рада проєвропейською, залежить не від трибуни. Інтереси громади, культура ведення дискусій, вивчення досвіду функціонування органів місцевого самоврядування в зарубіжних країнах, самоосвіта — ось ази (і то далеко не всі) науки про публічну владу хоч у маленькому українському містечку, хоч у європейській державі. Зрештою, зробимо все для комфортної атмосфери роботи депутатів.

Нещодавно при міськвиконкомі працювала тимчасова топографічна комісія, яка підготувала пропозиції для перейменування вулиць у Шполі в рамках виконання законів про декомунізацію. Наскільки Ви і політична сила, яку Ви представляєте, готові голосувати за ці зміни?

— Закони про декомунізацію виконувати потрібно і будемо. Хоча з цим трохи запізнилися, бо відведений термін (півроку) закінчився ще в жовтні. Переконаний, у Шполі знайдеться чимало гідних ушанування людей або подій, які досі не були увічнені. Декомунізація дає нам шанс виправити цю несправедливість. Однак я не погоджуюсь, що топонімічну долю вулиць у місті Шполі має вирішувати лише топонімічна комісія. До вирішення цих питань ми плануємо залучити всіх громадян міста. Уже в найближчі дні ми запропонуємо проект з перейменування вулиць у Шполі для публічного обговорення, потім проведемо громадські слухання і лише тоді винесемо питання на засідання сесії.

Наближаються новорічні свята. У багатьох українських містах зароджуються нові традиції і святкування починаються з вшанування Святого Миколая, покровителя дітей, бідняків і воїнів. А що планує новий мер у Шполі?

— Так, новий мер — нові традиції (посміхається — ред.). Наші, українські традиції. Ми запросили до нас у Шполу Святого Миколая. Готуємось відкрити у місті його резиденцію. А про інші цікавинки не розповідатиму, нехай це стане сюрпризом для шполян. Запрошую вас і всіх жителів міста на відкриття резиденції святого Миколая в міському дитячому парку 12 грудня та міської ялинки в центрі міста — 19 грудня.

Розмовляла Наталія СТОРЧАК.