«Нахіба» козі баян?

Лист до редакції

Децентралізація, об’єднана громада – це щось нове для Шполи.

Не все і не всім зрозуміле, тому хочеш не хочеш, а мимоволі прислухаєшся, що люди кажуть, що влада пояснює. І чим більше слухаєш, тим більше питань виникає.

От мені, скажімо, зрозуміло, що об’єднана громада – це більше самостійності, свободи, це більше прав, це зовсім інший бюджет і це більша відповідальність.

Намагаюсь дізнатися, хто ж візьме на себе цю відповідальність і очолить нову раду.

Кажуть, що буде 2 основні конкуренти: Сергій Кравченко і Володимир Потапенко.  Один з «Черкащан», другий з БПП, які ніби й в коаліції, ніби й обидва демократичні сили представляють, та дружби не водять.

Думаю собі, чому Кравченко? Зрозуміло, що він ішов у міські голови не на рік, мав програму дій, почав її доволі успішно виконувати ініціював по суті саме об’єднання, і тепер, власне, хоче продовжити працювати на своїй території. У Кравченка є команда. Це депутати, яких уже знають в округах і які теж мають власні амбіції щодо роботи в раді.

А чому Потапенко, не можу зрозуміти. Був, по суті, противником обєднання, а тепер сам подався на голову цієї ж громади?! Він сьогодні представляє пропрезидентську партію, керує одним з найбільших і доволі-таки стабільним районом. За 2 роки своєї діяльності уже вивчив (як керівник) район і мав би тепер працювати з віддачею  для шполян.  Замість цього хоче покинути все це і сісти керувать містом. Чим більше аналізую цю ситуацію, тим цікавіші відповіді напрошуються. Чи не керує ним банальне побоювання втратити владне крісло? Подейкують й інше. Що на ці вибори його делегує сам народний депутат Б., бо йому потрібна Шпола на майбутніх виборах до Верховної Ради, які пророкують на осінь.

Та якою б не була відповідь, зрозуміло, що не про шполян  дбає  пан Потапенко, а про владу, гроші і високе покровительство. А якщо я помиляюсь, то  тоді «нахіба козі баян»?

Але вже зараз очевидно, що боротьба буде жорсткою і брудною. Як на виборах, так і в майбутній раді. Тому що одна справа – командна робота, інша  – постійні дискусії, переговори, торги і бійки.

Поживемо – побачимо.

Олександр Лозицький,

житель міста Шпола, вул. Ушинського