Наметове життя, катамарани й відсутність телефонів: як у Шполі проходить унікальний дитячий табір

Фото зі сторінки Дмитра Сивака

У Шполі команда вже відомого Дмитра Сивака організувала літній табір для дітей. Чоловік каже, що це справжня школа життя для них. Тут вони не лише ночують у наметах та готують їжу самостійно, а й вчаться взаємодіяти, розкривати власні сильні сторони.

Журналісти Шполяночки поспілкувалися з Дмитром та дізналися більше про особливості програми,

Впродовж тижня на дітей чекають пригоди: сплави на катамаранах, квести в лісі, орієнтування з картою й компасом, командні ігри та чіткий розпорядок дня. Головне тут - не лише активність, а й атмосфера, яка допомагає відпочити від гаджетів, здобути новий досвід і зарядитися позитивними емоціями.

"Ми створюємо умови, щоб діти могли проявляти себе, знаходити свої сильні сторони та особливості, - каже Дмитро Сивак. - Ніхто їх не змушує, ми лише даємо можливості. У результаті кожен отримує своє визнання в колективі".

Особливість табору - нове соціальне середовище, де діти потрапляють у колектив без звичних ролей і "ярликів", пояснює Дмитро.

"У школі чи дворі вони вже звикли до певних ролей: хтось лідер, хтось тихий. Тут вони можуть відкритися по-новому, спробувати себе в іншій ролі. Це корисно для впевненості й майбутнього життя", - додає керівник.

Табір розташований у лісі біля школи-інтернату - безпечне місце з укриттям на 200 осіб, чистою водою, зручним під’їздом та лікарнею неподалік.

"Торік, завдяки ґранту, участь була безкоштовною. Цього року працюємо за рахунок батьківських внесків, але намагаємось зробити її максимально доступною. Пільгова ціна для дітей військовослужбовців та ВПО.

Завдяки підтримці спонсорів та меценатів кількість пільгових місць збільшена. Наразі до табору записалося понад 48 дітей, з них 36 - за пільговими умовами.

Впродовж семиденної зміни діти живуть у наметах, допомагають готувати їжу та дотримуються чіткого графіку: підйом о 7 ранку, пробіжка, розминка, водні процедури та сніданок, після якого починається насичена денна програма.

Щодня на них чекають походи, спортивне орієнтування, скелелазіння, командні квести, мотузкова техніка та сплави на великих катамаранах.

"Наші катамарани розраховані на 6-8 дорослих із вантажем, тому вони безпечні та дуже місткі, на одному може розміститися багато дітей", - запевняє організатор.

Сплави відбуваються у Багачевому - єдиному офіційно дозволеному пляжі у Звенигородському районі. Туди дітей підвозить шкільний автобус, який виділила міськрада. Особливий акцент зроблено на командоутворенні. Завдання побудовані так, щоб їх можна було виконати лише разом. Це вчить дітей нестандартно мислити, шукати спільні рішення та відчувати себе частиною команди.

"Головне не результат, а процес спільної роботи", - наголошує Дмитро.

Табір має багаторічну історію. Перші табори організовувались ще в Криму, потім на Херсонщині, а нині він діє на Шполянщині.

"Діти, які колись були вихованцями, тепер стали наставниками. Вони передають молодшим досвід і традиції табору. Це вже справжня династія: ми знаємо батьків, батьки знають нас, а тепер і їхні діти стають частиною нашої великої родини", - підсумовує Дмитро Сивак.

Цьогоріч табір стартував з 20 липня:

20.07 - 26.07 - 1 зміна
27.07 - 2.08 - 2 зміна
3.08 - 9.08 - 3 зміна.

Наразі ще є вільні місця. Охочі можуть звертатися за телефоном - 0664435669.

Коментарі