НАШ СІЛЬСЬКИЙ ГОЛОВА — СПРАВЖНІЙ ГОСПОДАРНИК!

У селі Мар’янівка, де знаходиться центральна точка географії нашої держави, з приходом весни робота вже горить з перших березневих днів. Жителі села, які обрали сільського голову Олексія Вареника в травні минулого року, про свій вибір не шкодують, адже він зумів організувати всіх задля спільних справ. «Наш голова — справжній господарник, дуже любить порядок і нас гуртує до роботи», — так оцінюють діяльність Олексія Івановича його односельчани — Юлія Однокоз, Людмила Голобородько та інші. І справді — вранці буденного робочого дня тут уже кипить толока. Працівники бюджетної сфери, небайдужі мешканці села та громадяни, котрі перебувають на обліку центру зайнятості прибирають територію Мар’янівки від залежаного впродовж зими сміття, прочищають поросль, саджають молоді дерева. Минулого понеділка вздовж дороги, котра веде до населеного пункту, було висаджено 230 молодих берізок. Позаминулого року тут було зрізано старі верби, які вже перебували в аварійному стані. Допомагає з придбанням саджанців житель села Валерій Дудник, який працює лісником.

До цього мар’янівці на чолі з сільським головою вже привели до належного стану цвинтар, територію колишнього дитсадка, територію біля старого приміщення колишнього складу міндобрив, яке донедавна було взяте на баланс сільської ради.

Зроблено також перехід через ставок, про що місцеві мешканці мріяли дуже давно. Заготовлено матеріали іще на один перехід, який буде збудовано найближчим часом.

Без допомоги соціальних партнерів теж не обходиться. Основним орендарем земель — ТОВ «Шпола-Агро-Індустрі» надається допомога згідно зі зверненнями громади. Так, в минулому році за соцпартнерські кошти вдалося відремонтувати приміщення ФАПу, на що було витрачено 90 тис. грн. До співфінансування також долучається і ФГ «Світлана». «Дасть Бог добрий урожай в цьому році нашим орендарям, то сподіваємось на їх підтримку в інших спільно-громадських справах, — каже Олексій Вареник. — Вкрай потребує ремонту приміщення нашої церкви — потрібно полагодити дах. Для людей це дуже важливо.

Сільська рада не стоїть осторонь проблем гуманітарної сфери, тож, розуміючи ситуацію, депутати сільської ради проголосували за виділення 45 тис. грн. з місцевого бюджету для харчування школярів». Учні школи, до речі, після уроків приєдналися до цієї акції.

Про те, що голова в Мар’янівці наділений господарськими якостями, говорять його справи. За його ініціативи в селі розроблено механізм вивезення сміття з кожного двору, до чого залучені господарі-одноосібники. Двічі на тиждень вони здійснюють об’їзди вулиць і забирають сміття, а затрати на транспорт і пальне беруть на себе.

І хоча ці часи в нашій країні кращими не назвеш, у Мар’янівці живуть з оптимістичними настроєм — працюють заради суспільного блага і рук не опускають.

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).