«Наша мета — дати хороший старт підприємцям-початківцям», — Юрій Ткаченко про новий проект

Майбутній центр розвитку підприємництва та соціальних ініціатив моделюють на Черкащині. Тут уже сформована ініціативна група. Своє бачення майбутнього центру вона презентувала в Черкаській обласній державній адміністрації.

Черкащина обрана серед семи областей, що беруть участь в українсько-польській програмі. За нею тут створюватимуть центр розвитку підприємництва. Польська сторона подбає про експертну підтримку.

— Зараз на рівні керівництва країни є чітка позиція щодо спрощення ведення тут підприємницької діяльності, — зауважує очільник області Юрій Ткаченко. — Водночас важливо розвивати нові напрями бізнесування, давати хороший старт початківцям. Саме з цією метою ми створюємо центр розвитку підприємництва та соціальних ініціатив. Ядро команди, що вже сформувалося, надихає. Це — молоді, активні й мотивовані люди. Нині в нас триває етап планування, консультуємося з фахівцями, з тими, хто вже має досвід втілення подібних ініціатив.

Найзручнішою локацією для розміщення центру розробники називають колишні приміщення тютюнової фабрики. І сподіваються на підтримку міської влади Черкас.

— Потрібним для роботи центру ми вважаємо облаштування хостелу, щоби можна було розміщувати приїжджих, — розповідає керівник ГО «Промолодь» Іван Подолян. — А також дизайн-студії, веб-студії, поліграфії та майстерень. Це все, аби молодий підприємець зміг тут же застосувати отримані знання і виготовити свій продукт. Ми зацікавлені в тому, щоб цей проект став самоокупним і максимально автономним. Звісно, для старту — ремонту приміщень і закупівлі обладнання — залучатимемо різні види фінансування. Зокрема, вже подали цей проект на співфінансування з громадського бюджету Черкас. Бачимо також грантові можливості.

Як наголошують розробники, цей проект покликаний також налагодити плідну комунікацію між досвідченими підприємцями та початківцями.