Національний банк запрошує українців долучитись до акції «Монетки дітям»

В Україні розпочалась благодійна акція «Монетки дітям», для участі у якій потрібно лише «перевірити» власні шухляди і скарбнички та віднести у банки монети номіналом у 25 копійок, що майже рік як виведені із обігу.

Акція відбувається за підтримки низки українських банків на чолі із НБУ, а також - Міністерства освіти і науки. Зібрані кошти перерахують на допомогу онкохворим дітям - у фонд «Таблеточки». Сьогодні, за даними НБУ, українці тримають у себе півтора мільярда таких монет на загальну суму близько 400 млн гривень.

Їх можна вільно обміняти в банках на монети тих номіналів або банкнот, що залишаються в обігу, а можна – принести у найближче відділення банку-партнера акції (Ощадбанк, Райффайзен банк, ПУМБ, ОТП банк, МТБ банк та Індустріалбанк) та дати згоду перерахувати ці кошти на рахунок фонду «Таблеточки».

Слід зазначити, що наповнений звичайнісінький 5-літровий контейнер «вміщує» монеток на 1700 гривень, а це вже суттєві кошти. Зібрані за час акції кошти підуть на купівлю ліків для сотень хворих дітей, спеціальне харчування, паліативну допомогу, реабілітацію та лікування за кордоном.