Нацменшини можуть вчити рідну мову, але українську — мають знати обов’язково, — Президент

   Президент Петро Порошенко заявляє про неприпустимість політизації нового українського Закону «Про освіту», який став не лише вагомою частиною освітньої реформи, а й законом рівних можливостей для усіх учасників освітнього процесу. Під час виступу на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи Глава Української держави наголосив що Україна розраховує на подальшу підтримку Асамблеї у зміцненні громадянського суспільства в Україні — на основі впровадження демократичних стандартів, підтримки культурного різноманіття, розбудови суспільних інститутів.

    «Неприпустимою є ситуація, коли діти, які належать до національних меншин в Україні, не мають належних знань української мови, що потрібні їм для подальшого навчання в університетах, розбудови кар’єри, для самореалізації в Україні», — підкреслив Петро Порошенко.

    «Хочу запевнити — ми будемо належно гарантувати мовні права відповідно до національного законодавства та міжнародних зобов'язань і стандартів, в тому числі й права навчатися рідною мовою. При цьому — вивчаючи й державну мову — українську», — сказав Президент.

   Петро Порошенко, відповідаючи на запитання учасників засідання, наголосив, що система освіти в Україні потребувала реформування. «Чи можете ви собі уявити, що 75% випускників, які закінчили школи у Береговому (Закарпатська обл. — ред.) не змогли здати тест з української мови. Вони просто не розуміють мову», — зазначив Президент, додавши, що через це ці діти не зможуть влаштуватись на роботу, скористатись послугами державних установ, або продовжити освіту в Україні.

    «Це дискримінація цих дітей», — наголосив Глава держави. Він підкреслив, що держава жодним чином не  виступає проти мов національних меншин. «Ми будемо вітати, якщо вони будуть вивчати ці мови. Ми створили таку можливість. Лише одне, чого ми просимо — будь ласка, ви маєте вивчати українську мову. Це захист прав цих дітей від дискримінації», — зазначив Президент.