Юлія Тимошенко: «Гібридний мир не має стати відповіддю на гібридну війну»

Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала шукати нових стратегій і рішень для припинення гібридної війни Росії проти України, а також щоб уникнути встановлення гібридного миру. Про це вона заявила у своєму виступі на панельній дискусії «Нові загрози вимагають нового лідерства», яка проходила в рамках Мюнхенської безпекової конференції в Німеччині.

«Прагнення мого народу бути частиною Європи, бути частиною НАТО не лишилися безкарними. Росія почала проти нас війну. Було анексовано частину нашої території — Крим й окуповано частину нашої території на сході — Донбас», — наголосила Юлія Тимошенко.

«Якби 10 років тому мені сказали, що на нас підуть війною, я б відповіла, що це божевілля. Але це сталося. Ми втратили вбитими понад 10 тисяч людей, зокрема тисячу жінок і дітей. Це велика трагедія», — сказала лідер «Батьківщини».

За її словами, Україна є абсолютно мирною державою.

«І саме тому українці запитують, чому не діє Будапештський меморандум, який надавав гарантії недоторканності нашої території й наших кордонів. Тоді Україна добровільно відмовилася від третього за потужністю ядерного потенціалу.

Чому четвертий рік іде війна, гібридна війна? У цих умовах ми мусимо зробити все можливе для того, щоб відповіддю на гібридну війну не став гібридний мир», — заявила Тимошенко.

На її переконання, такий гібридний мир є неприпустимим.