Науковці дослідили, як поводитиметься Covid-19 в сезон грипу

До кінця цього тижня, 21 жовтня, кількість виявлених хворих коронавірусом може сягнути 7 800 осіб на добу, пише "Главком".

В Україні до кінця цього тижня, 21 жовтня 2020 року, кількість виявлених хворих коронавірусом може сягнути 7 800 осіб на добу. Про це заявляють Національного технічно університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Зазначається, що дослідники отримали свої розрахунки за допомогою використання методу подібності в математичному моделюванні, рекурентної нейронної мережі з довгою короткостроковою пам’яттю типу LSTM і нейронної мережі Back Propagation (BPNN).

Науковці прогнозують, що протягом  найближчих 10 днів кількість летальних випадків від вірусу зросте з 71 до 104 смертей на добу, а кількість нових хворих, які будуть потребувати госпіталізації, – більш ніж на 40%. З огляду на те, що завантаженість ліжок у ЗОЗ 1-ї хвилі за останні п’ять днів становить у середньому близько 60% по країні, – це означає стовідсоткове заповнення.

- Кількість тих, хто одужав буде значно нижчою, ніж кількість тих, хто захворів, і становитиме, за короткостроковим прогнозом науковців КПІ, 21 жовтня 2020 року – 2 266 осіб, – йдеться у повідомленні науковців.

За результатами прогнозного моделювання команди проєкту «Форсайт Covid-19», зростання кількості хворих в Україні залишиться експоненційним. Показник летальності в Україні виросте з 2,01 до 2,65%.

Епідемічна ситуація в розрізі регіонів України стрімко погіршується як за кількістю нових хворих, так і за географією поширення. Ситуація може стати надважкою для медичної системи країни.