«Навіщо Черкащині ВО «ЧЕРКАЩАНИ»

Доктор історичних наук, професор Анатолій МОРОЗОВ:
«Навіщо Черкащині ВО «ЧЕРКАЩАНИ»

 Не знаю, як у вас, а у мене виникає враження, що для української політичної еліти поняття відповідальності за свої слова вже просто атрофоване, разом із совістю та честю. Широко анонсовані провалені реформи, корупційні скандали, спекуляції навколо проблем простих людей стали замінником реальної кропіткої роботи політиків. Роками ми чуємо безвідповідальні заяви про «зміни на краще вже через тиждень». Але, чим дужче політики кричать та чубляться у столиці, тим менше їм вірять люди у реальному житті. Як сьогодні виживають по віддалених селах Черкащини  пенсіонери, у які класи зайдуть завтра діти та вчителі, як лікарю дістатись до хворого по розбитим дорогам — усе це просто нецікаво політикам, чиї інтереси зосереджені у Києві, Дніпропетровську, Донецьку та Львові.
Ось чому відбувається стабільне масове падіння довіри людей до політичних партій. За даними Київського міжнародного інституту соціології, електоральні
рейтинги знизились: у «Народного фронту» — на 4%, БПП — на 3%, «Самопомочі» — на 5% (опитування у липні 2015 року).
Люди вже зрозуміли, що політики їх дурять і не хочуть підтримувати партії, які не виконують до­ручення, отримані від народу. Вони не зруйнува­ли, а навіть добудували “під себе” стару політичну систему “зверху-вниз” із ухваленням рішень десь у високих кабінетах і спуском “до виконання” на місцях. Ця система задовольняє партії олігархів, які і сьогодні продовжують працювати тільки з ме­тою захисту своїх бізнес-інтересів.
Чому не змінюється система? Тому що ми на місцях не усвідомили головної помилки: досить терпіти застарілу систему та “розшаркуватись” пе­ред “кишеньковими” партіями українських олігархів.
Нині сформувався запит на сучасну політичну силу, що створена людьми, які знають проблеми в селах і містах Черкащини, тими хто кожен день хо­дить по цій землі, у кого тут батьки і діти.
Такі партії успішно працюють у розвинутих країнах: Італії, Швеції, Швейцарії. Наприклад, у французькому Ельзасі існує навіть дві обласні партії, які виступають за єдність країни, мають проєвропейську спрямованість, обираються в пар­ламент, але працюють конкретно на розвиток свого краю.
На Черкащині сформувалась молода, але до­сить консолідована та рішуча політична коман­да — Всеукраїнське об’єднання «ЧЕРКАЩАНИ». Об’єднання гуртує рішучих, цілеспрямованих земляків: громадських активістів, лікарів, освітян, аграріїв, підприємців, воїнів та офіцерів, ветеранів праці, творчу молодь.
До політичного об'єднання увійшли люди, яким довіряють, якими пишаються, які знають ціну праці, такі як: колишній начальник штабу батальйону “Черкаси” Олександр Тихонов, голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко, керівники підприємств Олег Васецький та Дмитро Кравченко, відомі на всю Україну аграрії Петро Євич та Петро Душейко, науковець, доктор історичних наук, про­фесор Анатолій Морозов, черкаські активісти Пав­ло Карась та Максим Булатецький, улюбленець творчої молоді Максим Оробець та багато інших видатних земляків.
Ідея “ЧЕРКАЩАН” проста і зрозуміла людям. Досить загравань перед дніпропетровськими укропами, донецькими опами, львівськими самопомічами, київськими ударами. На Черкащині насамперед має бути своя політична сила черка­щан! Сила людей, які працють на рідній землі, кож­ного дня вирішують нагальні проблеми виробницт­ва, відстоюють інтереси громади — об`єднання, де люди поважають одне одного і допомагають своїм землякам.
Це сучасне бачення українських традицій: тільки гуртом можна побудувати хату, разом відстояти свою землю і розбудувати державу.
Активісти ВО “ЧЕРКАЩАНИ” вже багато років ведуть соціальну роботу в області: ремонтують садочки, школи, дороги, постійно допомагають на­шим бійцям на передовій, у районах створюють палати для реабілітації воїнів АТО, допомагають родинам тощо.
ВО «ЧЕРКАЩАНИ» максимально наближене до життя простих людей, відкидає грубий популізм, тріскотню і робить діло. Конкретні справи для лю­дей і сьогодні як ніколи потрібні Черкащині. ВО «ЧЕРКАЩАНИ» — це виклик застарілій політичній системі, приклад об`єднання нового типу, яке го­тове взяти на себе відповідальність за розвиток рідного краю.
І як результат — потужна підтримка населення ВО “ЧЕРКАЩАНИ” та реальна можливість пере­могти на виборах у місцеві ради, яку змушені виз­нати політичні опоненти.
Члени ВО «ЧЕРКАЩАНИ» об’єднані Черка­щиною, живуть і працюють на рідний землі, є патріотами єдиної України і свого краю, здатні зміцнити місцеве самоврядування, поліпшити економіку, забезпечити інвестиційну привабливість, поставити людину – жителя області в центр уваги місцевої політики.
Сьогодні, коли наш край на шляху до потуж­них змін, ВО «ЧЕРКАЩАНИ» чекає важка і вкрай відповідальна робота задля вирішення наболілих питань області, соціального захисту людей, посту­пового виходу із кризи. Однак, зміни можливі лише тоді, коли всі ми разом згуртуємося в єдиному русі — русі якісних перетворень.