Небезпечні ігри: у Сигнаївці врятували дітей, які ледь не потонули

Надзвичайна подія сталася минулої неділі у селі Сигнаївка. Двоє дітей без догляду дорослих пішли гратися на ставок. Ніхто й не помітив, як діти опинилися у воді. Хлопчиків, які почали захлинатись, витягнув з води чоловік, який випадково проїжджав поряд. Подробиці цієї пригоди дізнавалась «Шполяночка+».

Недільного дня двоє хлопчиків бавилися біля місцевого ставка у с. Сигнаївка. Водойма там повністю вкрита ряскою, і у ній ніхто не купається. Тож дивні звуки, які доносилися зі ставу, насторожили місцевого жителя Михайла Шимаріна, який проїжджав повз на велосипеді.

Пан Михайло одразу зрозумів, що відбувається щось неладне і, не роздумуючи, побіг до води. Там, за словами Михайла Івановича, він побачив одного хлопчика, у якого почались судоми у воді. Після того, як чоловік дістав дитину з води, почув, що у воді ще хтось є.

— Оскільки ставок вкритий ряскою, то іншого, семирічного хлопчика, уже і видно не було. — розповідає Михайло Шимарін. — Зрозумів, що часу лишалось лічені секунди, тому я без вагань побіг до води. Чи було мені страшно? Скоріше ні, в той момент було не до страху.

У цей час інші люди почали також зупиняти свої автівки, телефонувати до швидкої медичної допомоги.

О 16:48 диспетчер Шполянської підстанції швидкої медичної допомоги прийняла виклик про утоплення дитини. Фельдшер Марина Бутко негайно направила на місце події бригаду екстреної медичної допомоги. За час, доки бригада прямувала, жінка, не кладучи слухавки, тримала ситуацію під контролем, надаючи консультації.

— Коли отримали виклик, потрібно було діяти негайно. Одразу по телефону розповідала людям, які телефонували, як правильно діяти: як робити непрямий масаж серця, з якою частотою та як робити штучне дихання. Сказала, що коли хлопчик почне дихати, то потрібно припинити ці дії і чекати на приїзд бригади швидкої, — розповідає фельдшер Марина Бутко.

Дотримуючись її вказівок, Михайло Шимарін, який витягнув дитину на берег, відновив життєдіяльність організму хлопчика: той почав дихати і подавати ознаки життя.

У кареті швидкої потерпілий повністю опритомнів. Наразі хлопчика госпіталізовано до Шполянської ЦРЛ.

Дружина сигнаївського рятувальника Катерина розповідає, що про свій вчинок чоловік їй спочатку не сказав ні слова. Про це вона дізналась від жителів села, які вже у неї самої почали цікавитись подробицями.

— Хвалитися тут нічим, на моєму місці будь-яка небайдужа людина не залишилася б осторонь, — каже Михайло Шимарін.

25 летальних випадків, 2 із них – на Шполянщині.

За інформацією Шполянського РВ УДСНС України у Черкаській області, з початку року на Шполянщині загинуло двоє осіб. Трагічний випадок стався цього літа на Красному ставку у Шполі, інший у с. Антонівка. Із 1 червня на водоймах Черкаської області потонули 16 громадян, а з початку року сталося 25 летальних випадків.

Щоб пляжний відпочинок не перетворився на трагедію, слід пам’ятати прості правила поведінки на воді. А ще – знати, як правильно витягти з води потопаючого та надати йому першу допомогу:

  • Побачивши людину, яка тоне, потрібно негайно викликати швидку допомогу.
  • Завдання рятувальника зберегти життя не тільки потопаючого, а й своє. Наближатися до потерпілого необхідно ззаду, щоб він рефлекторно не вчепився в рятівника і не потягнув його вниз із собою. Якщо так трапилось, потрібно не відбиватися, а пірнути – потерпілий інстинктивно розтисне руки.
  • Якщо потопаючий у свідомості, дихає, має нормальний пульс, його потрібно покласти на тверду поверхню. При цьому, голова має бути значно нижче тіла. Потерпілого потрібно добре розтерти та дати випити що-небудь гаряче.
  • Потерпілому без свідомості, але з відчутним пульсом і задовільним диханням, слід закинути голову назад та висунути нижню щелепу. Необхідно звільнити його рот від річкової твані і мулу. Далі витерти тіло насухо і зігріти, закутавши в теплу ковдру.
  • Якщо потопаючий без свідомості, не дихає, але пульс прощупується, потрібно терміново звільнити його дихальні шляхи від води і твані. Слід покласти потерпілого животом на своє стегно і натиснути рукою на його спину в районі лопаток. Іншою рукою потрібно піднімати голову потопаючого за лоб. Це має тривати не більше 15-ти секунд. Далі головне – дуже швидко зробити потерпілому штучне дихання. Якщо немає серцевої діяльності – штучне дихання проводиться разом з масажем серця.