«Неймовірне» Скотареве: село бореться за головний приз

Мальовниче і самобутнє село Скотареве Шполянської громади взяло участь у IV Всеукраїнському конкурсі «Неймовірні села України 2019». Призовий фонд, у разі перемоги, планують витратити на облаштування прибережної зони відпочинку навколо ставка у центрі села. За результатами онлайн голосування, Експертна рада конкурсу відібрала Скотареве у п’ятірку найкращих, які проходять у III етап конкурсу — фінал.

Протягом серпня триватиме «Неймовірний сільський автопробіг», журналісти видання AgroPortal.ua (організатора конкурсу) відвідають кожне з 5-ти сіл, аби переконатися в його неймовірності та допомогти підготуватися до захисту свого бізнес-проекту перед членами Експертної ради у вересні цього року.

Так, минулої п’ятниці журналісти завітали до Скотаревого. Жителі села гостинно зустріли делегацію і показали київським гостям, що у невеличкому куточку Шполянщини проживають неймовірно працьовиті, патріотичні, креативні, веселі, добрі і неперевершені люди. Люди, які хочуть змінити своє село, розвинути його територію і створити комфорт для дозвілля всім жителям об’єднаної громади.

Звичайно, на території села не збереглися історичні пам’ятки архітектури, палаци чи парки, якими можна похизуватися. Проте скотарівці мають притаманний їм дух патріотизму і працьовитості. Селяни передають його з покоління у покоління. Це доводить гарний приклад — за час існування Радянського Союзу село дало найбільше Героїв Соціалістичної праці, а нині найбільша кількість із Шполянщини саме чоловіків-скотарівців захищає східні кордони України.

Оскільки село носить козацьку назву від засновника козака Скотаря, то відповідно й гостей зустрічали по-козацьки. При в’їзді до Скотаревого, за невід’ємною українською традицією, щирі козак із козачкою вручили запашний хліб із сіллю. Далі село гостям презентували міський голова Сергій Кравченко та староста Андрій Запісецький. Керівники показали, як змінюється населений пункт після об’єднання в ОТГ, розвивається інфраструктура. На прикладі будівництва християнської церкви розповіли, що жителі самі вкладають у розквіт малої батьківщини свої сили — будь-яким способом — матеріальним, фінансовим чи працею.

Гості відвідали ФАП, школу, філію Центру культури та дозвілля (будинок культури), сільський стадіон. На місці майбутньої запланованої зони відпочинку, на відкритому просторі і чистому повітрі представникам AgroPortal.ua представили проект конкурсу «Неймовірні села України 2019», який презентувала начальник відділу економіки та інвестицій міської ради Наталія Коваль.

Потім відбулась найцікавіша частина, гості отримали неймовірні позитивні враження, заряд щирої добродушної енергетики від дитячих майстер-класів, гончарства, танців і викладених на мапах неймовірних мрій жителів Скотареве про своє село у малюнках і картинках.

Надвечір на галявині біля сільського клубу куштували вареники із різним начинням, які приготували вправні господині, варили кашу і проводили конкурси, і все це, як у справжньому українському селі, супроводжували запальними, захоплюючими і жартівливими піснями талановиті музики. Звичайно ж, гостей не залишили без особливих притаманних лише скотарівцям гостинців і подарунків.

— Дякую кожному, хто віддав онлайн голос за село нашої громади, - каже міський голова Сергій Кравченко, — це неймовірна підтримка! Завдячуючи жителям ОТГ, ми на крок наблизилися до втілення мрії. Це також неймовірний доказ того, що громада дружня, а у цьому і криється весь секрет її майбутнього успіху! Якщо ми переможемо — це буде перемога спільна, а не одного невеличкого села. Ми разом щиро у це віримо і сподіваємось! І ще додам, що всі села громади по-своєму неймовірні і самобутні! Нам є що показати і ми пишаємось нашими людьми!

Зазначимо, що допомогу у проведенні конкурсів на презентаційному святі надали ПП Доценко М.В. та ПрАТ «Шполянський завод продтоварів.

НАТАЛЯ ПОЛТАВЕЦЬ