Шевченківські дні у Матусові

Враховуючи світове значення постаті Т.Г.Шевченка, традиційно березень розпочинається Шевченківськими днями. У Матусівському НВК№1 цей тиждень розпочався урочистою лінійкою, приуроченою до Дня народження Кобзаря. Для учнів 1—4 класів проведено конкурс малюнків та ілюстрацій, присвячених творчості Т.Г.Шевченка. Учні 5—9 класів взяли участь у літературній вікторині «Що ми знаємо про Шевченка?», під час якої діти із задоволенням висловлювали свої думки. Приємно, що школярі цікавляться Шевченком не лише як поетом, а й як художником. Тому їхній увазі була представлена презентація «Тарас Григорович Шевченко — художник», після перегляду якої дізналися, що Шевченко був одним із зачинателів і першим видатним майстром офорту у вітчизняному мистецтві. Сам він прекрасно володів усіма відомими тоді засобами графічного зображення.

Минуло 202 роки від дня народження Т.Г.Шевченка, але й сьогодні його слово живе між нами. Свідченням цього став конкурс читців, який викликав жваве зацікавлення не лише серед учнів, а й серед учителів. Впродовж тижня діяла виставка літератури творів Т.Г.Шевченка, різні видання «Кобзаря», а також багатотомні твори, присвячені його життю та творчості.

Змінюються часи, а Шевченкове слово залишається таким же діючим і закличним, як і в часи його написання. І сьогодні багато його віршів є актуальними і значимими для нас, і залишаться ще на багато-багато поколінь — допоки житиме український народ.

Людмила ДЕНИСЕНКО, директор Матусівського НВК.