Невдовзі Черкащина отримає кошти на розвиток місцевих громад

Дев’ять районів нашої області зможуть розраховувати на фінансову підтримку в рамках реалізації третьої фази спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Які саме — невдовзі визначать на конкурсній основі. Наразі ж обласні керманичі та міжнародний менеджер проекту ЄС/ПРООН підписали угоду про партнерство, яка засвідчила старт третьої фази цього проекту.

Полагодити вуличне освітлення, змінити чи то й повністю прокласти водопроводи, відбудувати сільські школи й лікарні, розпочати впровадження в них заходів з енергозбереження та взятися за створення багатофункціональних сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів — це те, що вже дала нашій області участь у попередніх етапах проекту.
Як розповів голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко, під час першої фази проекту (з 2008 по 2010 рік) у 8 пілотних районах утворилося 42 громадські організації, які реалізували 54 мікропроекти загальною вартістю понад 7 мільйонів гривень.

— А вже за час другої фази Проекту, що стартувала у 2011 році реалізовано 69 мікропроектів громад в 13 відібраних районах на суму майже 12 мільйонів гривень, — зазначив обласний очільник. — При цьому, громади отримали майже 6 млн. грн. коштів ЄС/ПРООН, 4,5 млн. грн. — профінансовано з бюджетів різних рівнів, понад 800 тис. грн. — зібрала громада, понад 700 тис. грн. — допомога спонсорів.

Як і в першій, так і в другій фазі проекту місцеві громади довели спроможність самостійно та ефективно вирішувати низку суспільно важливих проблем спільними зусиллями, об’єднавши можливості та кошти з різних джерел фінансування.

Очільник області підкреслив, що і надалі обласна влада зі свого боку підтримуватиме, як це було раніше, проект коштами обласного бюджету.
На новому етапі діяльність проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» буде спрямована на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких сферах як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання та розвиток малого аграрного бізнесу, а ще — проект надаватиме підтримку Уряду України у впровадженні реформ із децентралізації.

Сам же міжнародний менеджер Проекту ЄС/ПООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Джейсінгх Сах відзначив нашу область як одну з кращих у напрямку впровадження методології проекту МРГ та презентував присутнім усі тонкощі участі на його третьому етапі.

— Коли ще десять років тому я приїздив і запрошував до участі в проекті, люди відмовлялися, тоді не було такого ентузіазму. Але зараз ми бачимо вже зовсім інший сценарій: зараз громадськість та місцева влада готові й успішно співпрацюють, — сказав він. Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Шполянщина у попередні роки була найактивнішим і найуспіш-нішим учасником проекту ПРООН. Чи продовжать громади нашого району втілювати напрацьований досвід у життя в наступній фазі проекту? Все залежить від організації і координації цієї роботи у кабінетах районної влади.