Невиконання батьківських обов’язків відносно дітей

Смілянською місцевою прокуратурою (Шполянським відділом) здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом смерті 2 малолітніх дітей під час пожежі у будинку в одному із сіл Шполянського району за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 115 КК України.

В ході проведення перевірки за вищевказаним фактом встановлено, що вищевказані наслідки настали у зв’язку із невиконанням матір’ю малолітніх батьківських обов’язків, яка зловживала алкогольними напоями, що і призвело до трагедії.

За результатами проведеної перевірки Смілянською місцевою прокуратурою (Шполянським відділом) розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 166 КК України – злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною. Покарання за вчинення вказаного злочину передбачено у вигляді обмеження або позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

Наразі досудове розслідування кримінальних проваджень триває, процесуальне керівництво здійснюється Смілянською місцевою прокуратурою (Шполянським відділом).

Після проведення усіх необхідних слідчих та процесуальних дій, за результатами досудового розслідування правоохоронними органами згідно вимог чинного законодавства України буде прийнято остаточне рішення.

Слід також зазначити, що це уже не перший випадок на території району, яких призвів до тяжких наслідків - смерті малолітніх дітей, попереднє кримінальне провадження відносно горе-матері на даний час перебуває на розгляді у суді.

Виконувач обов’язків

начальника Шполянського відділу

Смілянської місцевої прокуратури                                                     А. Пилипчук