Незабаром на вулицях Шполи з’являться ще дві камери відеоспостереження

8 лютого в сесійній залі міської ради відбулося засідання п’ятої сесії Шполянської міської ради. Депутати розглянули проекти рішень про зміну складу топонімічної комісії при виконкомі Шполянської міськради, здійснення повноважень суб’єкта державної реєстрації виконавчим органом Шполянської міської ради, а також щодо придбання та встановлення на вулицях та в інших громадських місцях додаткових камер відеоспостереження та інших технічних засобів підтримання необхідного рівня охорони громадського порядку. В ході засідання народні обранці заслухали звіт про виконання міського бюджету за 2015 рік, погодили внести зміни до рішення міської ради №3-15/VІІ від 24 грудня 2015 року «Про міський бюджет на 2016 рік», а також розглянули ряд земельних питань.

Депутати заслухали звіт начальника фінансового відділу міської ради Олени Волошенюк про виконання міського бюджету за 2015 рік. За рахунок розподілу вільного залишку бюджетних коштів, що склався на 1 січня 2016 року та залишку спеціального фонду, збільшено обсяг видатків міського бюджету на 2719200 гривень, в тому числі видатки загального фонду — 104500 гривень та видатки спеціального фонду — 2614700 гривень.

Таким чином, цьогоріч Шполянська міська рада надасть:
- 4500 гривень на придбання мікрофонних стійок та 35700 гривень на придбання сценічних костюмів для Шполянського міського будинку культури;
- субвенцію в сумі 100000 гривень районному бюджету на утримання галузі охорони здоров’я Шполянської центральної районної лікарні імені братів М.С. і О.С.Коло-мійченків;
- дотацію у сумі 20000 гривень КП «Комунальник-сервіс» міської ради на придбання газової установки, вакуумного насоса, а також на дрібний ремонт та фарбування кузова а/м;
- 24000 гривень установам, організаціям на придбання бітуму;
- 60000 гривень на придбання котка та 15000 гривень на придбання бензинового повітродувного пристрою;
- 52000 гривень на проектно-кошторисні роботи з ре-конструкції водопровідної мережі по вулиці Пролетарській з облаштуванням додаткового водопроводу по вулиці Нахімова та 9000 гривень на коригування проектно-кошторисної документації реконструкції водопровідної мережі та споруд у Шполі (південно-східний масив);
- 226900 гривень для облаштування громадської вбиральні;
- 2140000 гривень на капітальний ремонт доріг у місті;
- 58000 гривень на придбання для ДНЗ №5 «Калинка» холодильника, а для ДНЗ №1 «Ялинка» та ДНЗ №3 «Зірочка» — пральних машин;
- 500000 гривень на придбання трактора та 100 000 гривень на придбання розкидача;
- 400000 гривень на проведення капітального ремонту вуличного освітлення.

Народні обранці одноголосно затвердили проект рішення щодо здійснення повноважень суб’єкта державної реєстрації виконавчим органом Шполянської міської ради.

Перед присутніми виступив начальник Шполянського відділення поліції Смілянського відділу Головного управління Національної поліції в Черкаській області Вадим Кутовий, який закликав депутатський корпус із розумінням поставитися до нагальної потреби придбання та встановлення у Шполі додаткових камер відеоспостереження. Як повідомив Вадим Кутовий, встановлення відеотехніки на в’їздах у Шполу сприятиме швидкому розкриттю злочинів, скоєних жителями інших міст. Він запропонував купити 2 відеокамери, одна з яких фіксуватиме кругову панораму, загальний вигляд місця, біля якого буде розташована техніка, а інша — фіксуватиме номерні знаки транспортних засобів.

Підтримали ідею начальника Шполянського відділення поліції і депутати міської ради Валерій Ласун і Михайло Богач.

— На мою думку, в нашому місті необхідно встановити хоча б десять відеокамер. І ми, приватні підприємці, готові допомогти вам із придбанням тієї техніки, яку не зможе закупити міська рада, — звернувся до Вадима Кутового Михайло Богач.

Народні обранці більшістю голосів ухвалили рішення виділити кошти для придбання та встановлення двох камер відеоспостереження.

У ході засідання до міського голови Шполи Сергія Кравченка звернувся депутат Петро Комар. Він поцікавився, як проходять пошуки нового приміщення для територіального Центру соціального обслуговування для пенсіонерів та інвалідів, який зараз знаходиться в будівлі ДНЗ №5 «Калинка». Під час розмови було погоджено створити комісію у складі депутатів міської ради, яка з’ясує, за яких умов функціонує терцентр, яким чином у ньому проводять свій час пенсіонери та інваліди, а також долучиться до пошуків нового приміщення. До складу новообраної комісії увійшли: Валерій Ласун (голова комісії), Тетяна Каландирець, Сергій Мошенський, Анатолій Осадчий і Наталія Коваль.

Також до присутніх звернувся депутат міськради і працівник новоствореного при міській раді волонтерського центру Сергій Кепша. Він повідомив про намір від’їзду з волонтерською місією на Луганщину. У зв’язку з цим він просив всіх небайдужих депутатів, приватних підприємців і жителів Шполи передавати бійцям АТО продукти харчування, медикаменти та засоби особистої гігієни.

Наприкінці засідання секретар міської ради Олег Денисенко звернувся до народних обранців із проханням забезпечити явку делегатів від кожної вулиці на громадське обговорення щодо добровільного об’єднання територіальних громад, яке відбудеться 19 лютого.

Також Олег Денисенко поінформував присутніх про те, що з 23 лютого 2016 року набуває чинності Закон України «Про внесення зміни до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань». У зв’язку з цим усі рішення Шполянської міської ради, окрім деяких особливих випадків, прийматимуться відкритим поіменним голосуванням, результати якого оприлюднюватимуться у день голосування на офіційному веб-сайті Шполянської міської ради.

Засідання п’ятої сесії міської ради видалося довготривалим і водночас продуктивним. Зокрема, варто зазначити, що депутати одноголосно погодили майже всі проекти рішень, винесені на голосування.

ДЖЕРЕЛО: shpola-rada.gov.ua