Ні кози, ні квитанції Або перед ким завинили кримківські учні?

  Ще у липні, у межах підготовки до нового навчального року, депутати Шполянської міськради вирішили виділити кошти на оновлення матеріально-технічної бази Кримківського НВК та закупити для учнів нові настінні дошки.

От тільки, хоча Кримки й входять до складу новоствореної Шполянської ОТГ, розпорядником цих коштів до 1 січня 2018 року продовжує залишатись місцева райдержадміністрація.

Тож гроші делегували відділу освіти Шполянської РДА, сподіваючись, що до 1 вересня відповідні закупівельні процедури буде проведено, а нові дошки зустрічатимуть учнів.

Тільки ж ось навчальний рік вже розпочався, а дошок як не було, так і немає. Де поділись виділені кошти і чому 1 вересня учні розпочали без них, дізнавалась «Шполяночка+».

   Як виявилось, чиновники райдержадміністрації вирішили використати зненацька отримані кошти від Шполянської ОТГ на власний розсуд, абсолютно не звертаючи уваги на пропозиції, надані керівництвом Шполянської ОТГ, які в першу чергу турбуються про маленьких підопічних із Кримок.

  У міській раді впевнені, що, купуючи нову дошку для сучасної школи, потрібно в першу чергу врахувати, аби вона була безпечною, надійною, довговічною, а також товар має обов’язково відповідати ГОСТ стандартам та мати відповідний сертифікат. Тож і вивчалися пропозиції на теренах всієї України, враховуючи і прийнятність ціни. Так, купити якісну крейдяну дошку можна, наприклад, у Харкові, де пропозиції найбільш відповідають  вищевказаному запиту.

  Натомість «нафталінові» чиновники зі Шполянської РДА вирішили по-іншому розпорядитися грошима шполянської громади. Напевно, там не було особливого бажання підготувати належний пакет документів для проведення процедури купівлі в підприємства із далекого міста, бо це б зайняло чимало скрупульозного клопоту. Тож кращим варіантом стало замовити дошки на Шполянській меблевій фабриці, підтримавши виробника, наближеного, як говорять, до керівництва райдержадміністрації.

   От тільки місцевий виробник зовсім не поспішає з наданням необхідного товару, хоча минув вже тиждень, як почалось навчання. Певно, його діти не входять до складу учнів Кримківського НВК?!

  Нічого не вдієш, доведеться рахуватися (як мінімум до 1 січня 2018 року) із таким рішенням органу, який найближчим часом зникне як неефективна управлінська вертикаль.

Сергій ЗУБАТОВ