Нова група в дитсадку й півмільйонна економія

ФОТОРЕПОРТАЖ

8 листопада у міському дошкільному навчальному закладі № 5 «Калинка» урочисто відкрили додаткову групу. Завдяки цьому до дитячого садка зможуть прийняти ще 25-ох дітлахів.

Розділити святковий настрій цього дня із подарунками до малюків завітала делегація представників місцевої влади — голова районної ради Олександр Кузуб, його заступник Лідія Татарина, міський голова Сергій Кравченко зі своїм заступником Мариною Кулішовою та керуючою справами Тетяною Герус. Для них старші дітки дитсадка підготували цікаву концертну програму, в якій розкрили свої таланти у мистецтві: декламуванні віршів, танцях, вокалі.

За словами завідувача закладу Людмили Колісник, відкриття додаткової молодшої групи «Ялинка» дало можливість зарахувати до дитячого садка 25 діток міста віком 3—4 років.

— Нині всі міські дитсадки за кількістю дітей перевантажені, — каже Людмила Анатоліївна. — Навіть наша нова група повинна складатися із 20-ти, а не з 25-ти малят. Але ж кожна дитина повинна забезпечуватися правом відвідувати дошкільний заклад, де зможе розвиватися, спілкуватися з однолітками та адаптуватися в суспільному середовищі. Тому і нова група — це вже підмога у вирішенні загальної проблеми додаткових місць у садочках.

Завідувач ДНЗ показала присутнім обсяг виконаних робіт, профінансованих міським бюджетом. Їх здійснив підрядник — будівельна бригада ПП «Мрія».

У новій групі повністю замінено старі вікна на склопакети, обладнано кухню, туалетні кімнати, встановлено нові шафи для одягу, змонтовано оригінальне освітлення, придбано сучасні меблі, буде облаштовано тематичні куточки для хлопчиків та дівчаток. Людмила Колісник проявила неабияку творчість під час оформлення стін, на яких ожили герої дитячих мультфільмів.

— Ми дуже задоволені тим, що садочок, який відвідують наші дітки, поступово процвітає, — ділиться враженнями присутня на урочистостях мама шестирічної Юленьки Світлана Дробина. — Усі зусилля, енергія і увага наших вихователів, завідуючої Людмили Анатоліївни і нянечок — лише для дітей! Ми дуже вдячні всім, хто забезпечує такий комфорт нашим малятам.

Як повідомив міський голова Сергій Кравченко, із міського бюджету на ремонт нового групового приміщення в ДНЗ «Калинка» спрямовано 380 тисяч гривень, ще 159 тисяч гривень виділено на придбання необхідного обладнання.

— Я вдячний міським депутатам, які розуміють і підтримують ініціативу з розвитку та покращення послуг у соціальній сфері, — сказав Сергій Володимирович. — Звісно, відкриття нової групи в ДНЗ № 5 — це лише перший крок у вирішенні глобальної проблеми садочків у місті, тому міська влада має ще декілька амбітних планів на майбутнє.

І вовки ситі, і вівці цілі

Задуманий у міській раді план реалізувався менш ніж за рік. У зв’язку із браком місць в дитячих садках Шполи нагальним було вирішення питання їх збільшення. На капітальний ремонт наявної в будівлі зруйнованої частини, за орієнтовними підрахунками, необхідні були кошти у сумі не менш 1 млн. 200 тис. грн. У пошуку значно дешевшого варіанту — щоб і нову групу відкрити, і центр соцадаптації не обділити, у міській раді вирішили його відвідувачів переселити у нове відремонтоване приміщення в центрі міста, а в попередньому створити нову групу для дітей. На цьому вдалося зекономити близько півмільйона гривень, і окрім того, ніхто не залишився у програші.

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).