Нова шахрайська схема в мережі: що пропонують аферисти

Запрацювала нова схема шахраїв, які намагаються викрасти особисті дані користувачів інтернету. Таким чином у руки шахраїв потрапляють особисті дані, в тому числі і доступ до банківських карток.

У повідомлення людині пишуть нібито від технічної підтримки популярного сервісу, наприклад OLX та просять встановити новий додаток, щоб "протестувати" його за грошову винагороду.

Шахраї обирають для своїх профілів оманливе ім'я і ставлять на сторінку логотип компанії, пише Obozrevatel. Так, одним із таких фейкових профілів є "OLX Support" у Facebook. 

Шахраї просять встановити додаток нібито від OLX для тестування "темної теми" та обіцяють нагороду в 500 грн. Користувачеві відправляють посилання для встановлення програм, які є шкідливими для того, хто їх встановить.

Також просять вказати свою модель телефону і номер банківської картки. Останнє – нібито для того, щоб відправити гроші.

Якщо встановите надіслані додатки з програмами, вони відправлять своїм власникам всю корисну інформацію, яку зможуть знайти у вашому телефоні. Можуть ще й перехопити управління вашими повідомленнями, відправити запит до вашого банку, "переписати" на себе прив'язку номера телефону і вкрасти всі гроші з ваших рахунків.