Новації грудня: що і для кого зміниться?

16 важливих змін і подій, які очікують українців у грудні 2017 року

 • З 1 грудня новий розмір прожиткового мінімуму.

з 1 грудня 2017 року прожитковий мінімум збільшився з 1684 до 1762 грн. І зміняться не лише ці показники, а й усі інші, які безпосередньо від них залежать. Зокрема, максимальна величина доходу для нарахування ЄСВ, максимальний розмір ЄСВ, який можуть сплачувати підприємці-«єдинники» за себе, розмір плати за ліцензії окремих видів госпдіяльності тощо.

 • З 1 грудня змінюються розміри деяких соцвиплат.

У зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму зростуть також соціальні допомоги, які до нього прив’язані. Зокрема, у зв'язку з вагітністю та пологами, одиноким матерям, малозабезпеченим сім’ям, дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, тощо.

 • Індексація зарплати.

Підвищення прожиткового мінімуму відобразиться й на індексації зарплат. Так, у грудні потрібно нараховувати індексацію за новими коефіцієнтами. До того ж доведеться вперше індексувати зарплату працівникам, яким підвищували оклади у червні-серпні 2017 року.

 • Нове в укладанні договорів про визнання електронних документів з 1 грудня.

Як повідомляли податківці, 01.12.2017 відповідно до вимог наказу № 557 у відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» розміщено договори про визнання електронних документів для перегляду та надання платникам можливості подальшого приєднання до договору за основним місцем обліку. У період з 01.12.2017  по 01.01.2018. Договори укладатимуться за формою, що діяла до набрання чинності наказу № 557.

 • З 1 грудня діє оновлений порядок перевірки авто, які перетинають кордон.

МВС затвердило порядок перевірки автомобілів, які перетинають державний кордон або адміністративний кордон між Херсонською областю та тимчасово окупованою територією АР Крим, з метою виявлення викрадених. Зокрема, врегульовано механізм взаємодії Держприкордонслужби та поліції при пошуку викрадених авто.

 • 7 грудня наберуть чинності нові критерії фіктивності емітентів цінних паперів.

Рішенням НКЦПФР від 30.05.2017 р.  № 393 затверджено Положення про встановлення ознак фіктивності емітентів цінних паперів та включення таких емітентів до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності.

 • З 8 грудня діятиме оновлений Порядок обліку платників податків і зборів.

Зміни до Порядку обліку платників податків і зборів затверджені наказом Мінфіну від 06.10.2017 р. №839.

 • «Спецрежимники»  з 27 листопада по 8 грудня (включно) можуть подати до ДФС повідомлення РК для перерахунку реєстраційної суми в СЕА ПДВ.

ДФСУ у листі від 28.11.2017 р. №32659/7/99-99-15-03-02-17 роз'яснила механізм надання платниками податків інформації щодо типу помилок у визначенні ознаки належності до спецрежиму, допущених в окремих податкових накладних. Надання платниками податків такої інформації відбуватиметься шляхом складання та подання до ДФС окремого документа —  Повідомлення у вигляді розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної.

 • 10 грудня запроваджується новий графік руху поїздів на 2017-2018 роки.

ПАТ «Укрзалізниця» повідомило про введення нового графіку руху пасажирських поїздів з 10 грудня 2017 року.

 • Щоб стати «спрощенцем» з I кварталу 2018 року,слід подати заяву до 15 грудня.

Перейти з загальної системи оподаткування на спрощену можна з будь-якого кварталу, але тільки один раз протягом календарного року. Щоб перейти на «спрощенку» з I кварталу 2018 року потрібно подати до ДФС заяву про перехід на спрощену систему оподаткування та розрахунок доходу за попередній календарний рік до 15 грудня 2017 року.

 • Інформація військкомату про автотранспорт та водіїв подається до 20 грудня.

Підриємства мають поінформувати військкомат про наявнiсть транспортних засобiв i технiки, їхній технiчний стан, а також про громадян, якi працюють на пiдприємствах, в установах та органiзацiях на таких транспортних засобах i технiцi.

 • Для відмови від спрощеної системи оподаткування з I кварталу 2018 року слід подати заяву до 21 грудня.
 • З 22 грудня НБУ запроваджує оновлену модель тарифікації депозитарних послуг та послуг з обслуговування обігу депозитних сертифікатів.

Нацбанк запроваджує нову гнучку систему тарифікації депозитарних послуг та послуг щодо обліку і обігу депозитних сертифікатів НБУ з урахуванням ринкових реалій. Основний принцип тарифікації за нової моделі тарифи встановлюватимуться залежно від собівартості для різних продуктів і типів послуг, що до них входять. 

 • 25 грудня ще один святковий день в українців!

25 грудня (Різдво за Григоріанським календарем) визнано офіційним святковим днем в Україні. 25 грудня буде святковим неробочим днем вже у 2017 році!

 • Для отримання податкової знижки за результатами 2016 року  слід подати декларацію про доходи до 31 грудня 2017 року.

Якщо платник податку до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься.

 • І на завершення року... нова декларація про доходи!

Мінфін наказом від 06.06.2017 р. №556 виклав в новій редакції форму декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи. Наказ набере чинності з 31.12.2017 р.