Міністерство освіти і науки України підготувало для українців чергові зміни. 8 травня цього року набув чинності новий Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до закладів загальної середньої освіти, за яким скасовано конкурсний відбір учнів у гімназії, ліцеї і спеціалізовані школи з поглибленим вивченням певних предметів. Зарахування учнів до школи відбуватиметься за новими правилами. Якими? «Шполяночка+» запитала у начальника відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту, культури і туризму Шполянської міської ради ОТГ Ірини КАЛАНДИРЕЦЬ.
— Ірино Іванівно, розкажіть, які зміни чекають на батьків першачків?
— Відтепер зарахування учнів до закладу освіти здійснюється відповідно до території обслуговування, на якій проживає особа, тобто тієї частини чи окремих будинків вулиці, що найбільш наближені до школи. Це означає, що дитина, яка проживає на цій території, має право на першочергове зарахування до закладу освіти, що є найдоступнішим до місця її проживання.
— Що потрібно знати батькам для зарахування їхньої дитини до першого класу?
— Один із батьків має особисто до 31 травня подати до закладу, за яким закріплена територія, де проживає дитина, — заяву, документ, що посвідчує його чи її особу, копію свідоцтва про народження дитини, оригінал або копію медичної довідки №086-1/о. Поряд із цим, якщо батьки хочуть аби їх дитина пішла до іншої школи (не за місцем проживання дитини), один із батьків може подати ці ж документи до інших закладів освіти (без обмеження їх кількості) для зарахування на вільні місця. Що це означає? Якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв у цьому закладі не буде перевищувати загальну кількість місць у перших класах, то не пізніше 1 червня видається наказ про зарахування до школи і тих дітей, які не проживають на закріпленій території, але хочуть піти саме до цієї школи.
Впродовж двох робочих днів після зарахування дітей, які мають бути зараховані першочергово (за місцем проживання), школа має оприлюднити на своєму інформаційному стенді і сайті список зарахованих учнів; інформацію про кількість вільних місць і прізвища дітей, які претендують на вільні місця; оголошення про дату, час, місце і спосіб проведення жеребкування (нова процедура, за якою будуть зараховувати дітей, бажаючих вступити до школи не за місцем проживання); наказ директора про утворення конкурсної комісії з трьох осіб для проведення жеребкування, яке має відбутися з 5 до 10 червня.
Беручи до уваги зміни в порядку зарахування дітей до школи, звертаємося до батьків майбутніх першокласників, які до 31 травня мають визначитися з вибором школи. Шановні батьки, подаючи документи, враховувати першочергово, що заклад освіти має бути найбільш наближений до місця проживання вашої дитини. Якщо у попередні роки у міських школах спостерігалася тенденція до більш-менш рівномірного розподілу учнів, кількість яких становила від 520 до 540, то цьогоріч тенденції дещо зміщені: на цей час уже зареєстровано 205 заяв від батьків майбутніх першокласників, проте якщо в ЗОШ №1 та НВК №2 їх більше 60- ти, то в НВК №3 поки що 47.
— Часто-густо батьки при виборі школи керуються не територіальною близькістю до місця проживання дитини, а бажанням потрапити в клас до того вчителя, який має більший досвід роботи, користується авторитетом. Що робити таким батькам?
— У цьому питанні ми керуємось не емоціями, а фаховою підготовкою вчителів. Так, згідно Концепції Нової української школи, що започатковується в Україні з 1 вересня 2018 року, усі педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти Шполянської міської ради, які в 2018-2019 навчальному році працюватимуть із першокласниками, пройшли навчання на семінарах-практикумах і нині завершують останній модуль обов’язкового дистанційного навчання на освітній платформі ED-ERA, яке неможливо пройти без глибоких і систематизованих знань.
Вела бесіду Наталія СТОРЧАК