Обережно! ПІДКУП! За скільки готові продатися шполяни?

В Україні набирає обертів виборча кампанія до Верховної Ради України. Виборці з цікавістю спостерігають за офіційною реєстрацією кандидатів та визначаються із вибором, адже голосування має відбутися вже 21 липня. Поки одні кандидати організовують зустрічі з виборцями і заявляють про своє бажання балотуватися, інші – вже розпочинають сезон брудних політичних ігрищ – застосування чорних технологій: брехні, підкупу, залякування та фальсифікацій, адже здатні на будь-що, аби потрапити в крісло омріяної Верховної Ради.

На Шполянщині вже теж почали фіксувати спроби підкупу виборців – факти однієї з найнебезпечніших виборчих технологій. Чому найнебезпечніших? Адже, продавши свій голос, виборець, як і його «благодійник», стає злочинцем!

У Кримінальному кодексі України є стаття 160, яка передбачає за підкуп виборця покарання: від штрафу до в’язниці.

Так, згідно з частиною першою цієї статті, прийняття пропозиції, обіцянки, або отримання виборцем для себе або третьої особи неправомірної вигоди за вчинення або невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права, караються штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2-х років, або обмеженням волі на той самий термін.

Для тих, хто намагатиметься підкупити виборців, передбачене суворіше покарання. Пропозиція, обіцянка або надання виборцю неправомірної вигоди за будь-які дії, пов’язані з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права, караються обмеженням волі на строк до 3-х років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років, – зазначено в частині другій ст.160 Кримінального кодексу України.

Отже, під кримінальну відповідальність підпадають як особи, котрі намагаються проводити підкупи, так і особи, які погодились на такі злочини.

Тож стережіться політиків, які «дари приносять». Не продавайте свій голос! Не продавайте своєї гідності! Не продавайте майбутнє своє, своїх дітей і своєї держави!