Оборона України: затверджено районну програму щодо виконання закону про національний спротив

Із 1 січня 2022 року набрав чинності Закон України «Про основи національного спротиву», внесений президентом України Володимиром Зеленським до Верховної Ради 25 травня 2021 року.

Національний спротив – це комплекс заходів, які організовуються та здійснюються з метою сприяння обороні України шляхом максимально широкого залучення громадян до дій, спрямованих на забезпечення воєнної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності держави, стримування і відсіч агресії та завдання противнику неприйнятних втрат, з огляду на які він буде змушений припинити збройну агресію проти України.

Законом передбачено систему загальнодержавних, воєнних і спеціальних заходів, що здійснюються в мирний час та в особливий період з метою протидії воєнним загрозам, а також для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій.

У Звенигородському районі на 7 сесії районної ради VІІІ скликання депутатами затверджено районну комплексну Програму функціонування та розвитку системи цивільного захисту району, забезпечення мобілізаційної готовності та мобілізації, створення місцевого матеріально-технічного резерву щодо попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій у мирний час та особливий період на 2022 – 2023 роки.

Фінансування та матеріально-технічне забезпечення національного спротиву планується здійснювати за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів, а також з інших не заборонених законодавством України джерел, тому відповідні програми доцільно розробити та затвердити в кожній територіальній громаді Звенигородського району.

Виконання вимог закону має важливе значення для організації національного спротиву як складової всеохоплюючої оборони держави, максимально швидкого зміцнення України в умовах зростаючої російської загрози.