Інтелектуальний флеш-моб на честь рідної мови

21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, у залі Шполянської міської ради усі бажаючі мали змогу написати «Диктант єдності громади». Текст, підготовлений у міській раді, прирівняний оді рідному краю — Шполянській ОТГ, оспівування його мальовничих ландшафтів та найкращих, найоптимістичніших людей.

Що цікаво — почесне право диктувати текст диктанту із 214 слів було надано провідному бібліотекарю Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- ліцей» Наталії Гродзь. Народилася вона в Станиці Луганській на Донбасі, але вже 36 років живе і працює в Шполі. Щороку, починаючи з 2000-го, Наталія Федорівна долучається до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності 9 листопада, у День української писемності та мови. А в 2011 році вона стала переможцем 11-го радіодиктанту, в якому взяли участь 17 тисяч учасників з 20 країн.

Учасники цього інтелектуального флеш-мобу не лише змогли кожен сам для себе перевірити рівень власної грамотності, а й обмінятися інформацією про свої улюблені книги українською мовою, обговорити сучасних популярних письменників і поетів, а також і класиків попередніх епох, переглянути тематичні відео.

Корисний і пізнавальний формат заходу свідчить про прагнення керівництва виконкому міськради залучати громадську спільноту до збагачення знаннями і популяризації національних цінностей, серед яких головним пріоритетом є рідна мова.

Наталія СТОРЧАК