Одні присягнули Батьківщині, інші — нестимуть кримінальну відповідальність

Відповідно до Указу Президента України з квітня по червень на Шполянщині проведено призов на строкову військову службу.

На призовну дільницю викликалися 793 призовники, з яких з’явилося лише 35% — 278, визнано придатними до військової служби 221 особу.

— Стан здоров’я призовників з кожним роком погіршується. 24 юнаки визнано непридатними, а 33 – тимчасово непридатними до військової служби. Тож до лав Збройних Сил України та інших військових формувань було призвано 32 юнаки, — інформує «Шполяночку+» військовий комісар Шполянського районного військового комісаріату Руслан Безшийко.

Як зазначає Руслан Вікторович, за результатами призову інформація про призовників, які не з’явилися до військового комісаріату, подана до правоохоронних органів. Один призовник, який ухилявся від призову на строкову військову службу, притягується до кримінальної відповідальності відповідно до статті 335 Кримінального кодексу України.

— Черговий призов на строкову військову службу розпочнеться 1 жовтня. Згідно з Законом України «Про військовий обов’язок та військову службу» особи призовного віку (від 18 до 27 років) зобов’язані з’явитися на засідання районної призовної комісії до районного військового комісаріату за адресою: м. Шпола, вул. Соборна, 32 до 10 жовтня, незалежно від того, вручена їм повістка чи ні, перебуває цей призовник за місцем реєстрації на території Шполянського району, чи не перебуває, — зазначає військовий комісар.