ОФІЦІЙНІ НОВИНИ

Як відіб’ється на Україні зміна Президента США

Посол США в Україні Марі Йованович запевняє, що за будь-якого президента Сполучені Штати підтримуватимуть Україну. Про це вона сказала у посольстві в середу вранці під час сніданку, присвяченому виборам в США.

«Я впевнена, неважливо, хто саме буде нашим головнокомандувачем, в перехідний період між адміністраціями і за нової адміністрації, США залишатимуться потужним партнером України», — наголосила вона.

«З боку обох партій є підтримка українському суверенітету, територіальній цілісності, я впевнена, що ми це продовжимо», — додала вона.

Як відомо, 9 листопада у США відбулися вибори президента. У перегонах переміг республіканець Дональд Трамп.

Петро Порошенко привітав Дональда Трампа
з перемогою на президентських виборах у США

Порошенко зустрівся з Послом США в Україні Марі Йованович та через неї привітав Трампа з перемогою.

«Щиро вітаю Дональда Трампа з обранням Президентом Сполучених Штатів та дружній американський народ з демократичним волевиявленням. Це символ справжньої демократії, коли ніхто до останньої миті не знає результати виборів», — сказав Порошенко.

Він додав, що сподівається на продовження підтримки США в двох важливих сферах — у боротьбі проти російської агресії та у сприянні у реалізації масштабних реформ.

Нагадаємо, за результатами більшості штатів, перемогу на президентських виборах у США здобув кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп.

Перед громадами-об’єднавцями Черкащини відкриті всі можливості для розвитку

«Інфраструктурна» субвенція, фінансування проектів з Державного фонду регіонального розвитку, грантова та міжнародна допомога доступні ОТГ Черкащини для розвитку територій. Про залучення «розвиткових» коштів для тергромад розповів в ефірі телеканалу «Рось» заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань.

— Фінансова децентралізація дала багато додаткових ресурсів на місця, — говорить Ярослав Березань. — Три діючі ОТГ Черкащини вже живуть за новим, бюджетним законодавством, тож отримують значно більше доходів, ніж раніше. Крім того, мають додаткове фінансування з держбюджету як громади-об’єднавці, від іноземних партнерів, які підтримують децентралізаційну реформу, та завдяки реалізації проектів коштом Держфонду регіонального розвитку. Нині в області діють програми ПРООН, DESPRO, DOBRE та «Ulead», завдяки яким можна втілювати цікаві розвиткові проекти. Надають підтримку й польські партнери.

— Ті, хто розібралися в темі отримання міжнародної допомоги, отримують достатньо коштів на розвиток, — пояснює заступник очільника області. — У нас лідер із залучення грантової допомоги — Білозірська ОТГ. Втім, найбільша проблема в тому, щоб отримати гранти, тобто підготувати правильний проект. Під проектом іноземці розуміють ту користь, яку отримає громада від його втілення, а не проектно-кошторисну документацію, як то розуміють наші громадяни.

Поки що ж в області працюють три територіальні громади: Білозірська, Мокрокалигірська та Єрківська. Ще у трьох — Тальнівській міській, Стеблівській се-лищній та Нарбутівській сільській — 18 грудня призначили вибори.