ОФІЦІЙНІ НОВИНИ

Петро Порошенко закликав США
довірити Україні летальну зброю
Президент Петро Порошенко наголошує, що Україна як і раніше зацікавлена в тому, щоб Захід надав її Збройним силам допомогу в вигляді летального озброєння. На його переконання, Україна за останні роки довела США, що їй можна довіряти. Про це президент заявив під час зустрічі з українською громадою в Нью-Йорку, в рамках свого візиту до США в ніч на понеділок за київським часом.

«Другим по порядку (після продовження і посилення санкцій проти Росії), але не менш важливим за значенням питанням є передача летального озброєння та інших військових технологій українським Збройним силам», — заявив Президент.

За словами глави держави, українська армія за останні 2,5 роки довела, що на неї можна покластися і їй можна довіряти. «Адже на початку моєї президентської каденції наші партнери з США говорили, що у них є 100-відсоткова інформація, що 50% українських Збройних сил корумповані, ще 50% — агенти КДБ», — згадав Порошенко.

«Ми продемонстрували, що Україна ніколи не вела і не вестиме загарбницьких воєн, з української сторони ніколи не йшла загроза і абсолютно безпечно нам передати летальну зброю. За свою землю ми будемо боротися до останньої краплі крові», — сказав Петро Порошенко.

Кабінет Міністрів України
затвердив проект Державного бюджету-2017
Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман після презентації проекту під час засідання Кабміну. За його словами, уряд працював над тим, щоб внести до парламенту вчасно і абсолютно чесний бюджет, в якому цифри підтверджують підкріплені дохідною і видатковою частиною.

«Ми закладаємо невелике зростання — 16,9%. Це говорить про те, що ми розраховуємо на пожвавлення економіки і ми закладаємо зростання на 3% ВВП. Ми бачимо, що економіка нашої країни починає відновлюватися», — констатував голова уряду.

За словами Гройсмана, дохідна частина держбюджету становитиме 876,9 млрд гривень, що на 17% більше, ніж доходи держбюджету 2016 року (749 млрд гривень). Що стосується дефіциту Держбюджету-2017, то він очікується на рівні 3% ВВП — 77,5 млрд гривень. Крім того, уряд запланував підвищення мінімальної зарплати на 10,1% до 1762 гривень. Безробіття в 2017 році прогнозується на рівні 8,6%. У проекті держбюджету також заплановано збільшення стипендіального фонду на 576 млн гривень — до 5,8 млрд гривень.

На підтримку малого і середнього фермерства заплановано виділення 5,5 млрд гривень. Кошти надаватимуться, зокрема, на модернізацію і малу механізацію фермерських господарств.

Уряд також має намір направити 1,8 млрд гривень на реструктуризацію шахт і підтримку шахтарів.

Парламентарі спростили
процедуру оформлення спадщини
Передати права власності на об’єкт нерухомості в сільській місцевості тепер можуть органи самоврядування.

«Якщо в селищі немає нотаріуса, то спадщину може оформити голова органу самоврядування», — пояснює правозахисник Олексій Дорошенко.

Наразі діє єдиний електронний реєстр, тому оформити спадщину можна не тільки за місцем проживання. Протягом півроку спадкоємці мають право звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою. Після вивчення всіх документів, уповноважений орган переоформлює права власності на об’єкт нерухомості.

Крім того, новий закон вносить зміни до процедури оцінки нерухомості, отриманої у спадок. Якщо її успадкували родичі першої та другої лінії, вона не підлягає оцінці. Звільняється від оцінювання майно, вартість якого оподатковується за нульовою ставкою.

Українські паралімпійці —
треті за кількістю медалей!
У бразильському Ріо-де-Жанейро відбулася офіційна церемонія закриття літніх Паралімпійських ігор, на яких у трійці найкращих команд фінішувала збірна України. Яскраве свято прощання зі змаганнями на легендарному стадіоні «Маракана» містило елементи імпровізації — спортсмени приєдналися до запальних танців у латиноамериканському стилі. Прапор Паралімпіади передали меру Токіо, де пройдуть Ігри 2020 року.

Збірна України завершила участь у Паралімпійських іграх на третьому місці в медальному заліку. Українські спортсмени в останній день Паралімпіади не брали участь у змаганнях. У медальному заліку «синьо-жовтих» могла обійти команда США, але американські атлети не здобули 18 вересня медалей найвищої проби. Тож збірна США здобула лише 115 медалей. Щоб посунути збірну України в медальному заліку американським паралімпійцям достатньо було здобути одне золото, але цього не сталося.

Таким чином, команда України, виборовши рекордну 41 золоту медаль (а в цілому 117), залишилася третьою. Переможцем Паралімпіади стала збірна Китаю, яка здобула 239 медалей, в тому числі 107 золотих. Друге місце посіла Великобританія — 147 медалей, з яких 64 найвищої проби. Українським спортсменам-паралімпійцям «за блискучі результати, щирі емоції та натхнення» подякував у соцмережах Президент України Петро Порошенко, який назвав виступ співвітчизників на Паралімпіаді «фантастичним». Попередній український рекорд був встановлений під час Паралімпіади-2012 у Лондоні, коли українці здобули 84 медалі, з яких 32 були золотими.