ОФІЦІЙНІ НОВИНИ

Петро Порошенко удостоїв Джамалу
звання народної артистки України

Президент України Петро Порошенко в понеділок, 16 травня, привітав співачку Джамалу з перемогою на конкурсі «Євробачення» і удостоїв її почесного звання «Народна артистка України».
«Це фантастична перемога. Ти зробила щасливою величезну кількість людей», — сказав глава держави під час вручення співачці почесної нагороди. Президент підкреслив, що перемога Джамали на міжнародному пісенному конкурсі має велике значення для українського народу в цілому і для кримських татар зокрема.

«Фактично на підтримку України піднявся весь світ, і сьогодні приємно, що це не просто підтримка абстрактної України, а підтримка України і Криму, кримських татар. Твоя пісня, яка розповідає про історію твоєї бабусі, її маленької дочки, історії твого народу — це все так чіпляє за серце, що ти просто не можеш не під-тримати, не проголосувати, не стати учасником великого процесу звільнення Криму», — зазначив Порошенко. Він також запевнив, що дивився фінал конкурсу разом із сім’єю і вболівав за Джамалу.

Президент також доручив Міністерству закордонних справ порушити питання про удостоєння Джамали почесного звання посла доброї волі ЮНІСЕФ. «Це з одного боку буде пропагувати питання вирішення проблем дітей, питання міграції, а з іншого боку — нагадувати про те, що нам треба вирішувати і повертати Україні Крим, повертати їхній дім всьому кримськотатарському народу», — підсумував Порошенко.

Джамала, в свою чергу, визнала, що нагорода і визнання важливі для неї.

«Я написала цю пісню мабуть тому, що просто не могла мовчати... Мені хотілося сказати правду. Я завжди робила те, у що вірила», — заявила співачка.

За результатами голосування національних журі країн-учасниць «Євробачення-2016» і SMS-голосування глядачів Джамала набрала 534 бали. Також до трійки увійшли представники Австралії та Росії.

Згідно з результатами «Євробачення-2016» максимум Джамалі поставили національні журі Сан-Марино, Грузії, Боснії і Герцеговини, Данії, Молдови, Литви, Ізраїлю, Сербії, Македонії, Польщі та Словенії. За перемогу Джамали проголосували також глядачі Чехії, Фінляндії, Угорщини, Італії, Польщі, Сан-Марино.

Володимир Гройсман на зустрічі G-7
назвав головні завдання уряду України

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на зустрічі з послами країн «Великої сімки» підкреслив рішучість уряду проводити реформи і зазначив, що головним орієнтиром роботи є реалізація завдань, передбачених Угодою про асоціацію України з Європейським Союзом і співпрацею з Міжнародним валютним фондом. Про це повідомляє урядовий портал.

Прем’єр також назвав серед пріоритетів уряду реформування державної служби, зокрема, системи управління, і питання децентралізації. Він підкреслив, що потребують «професійних підходів» сфера управління державною власністю, якість управління державними компаніями, а також питання приватизації. За словами прем’єр-міністра, у фокусі уряду також податкова реформа. За словами Володимира Гройсмана, уряд також планує рішення щодо забезпечення публічної та прозорої приватизації.

«Наше завдання — створити таку систему приватизації, яка викликала б довіру до інвесторів і довіру громадян України», — підкреслив він.

Прем’єр-міністр зазначив, що уряд готує пропозиції щодо публічної приватизації ряду державних компаній, зазначивши, що найближча в списку приватизація Одеського припортового заводу.

На Шполянщині відчули ефект
від «ProZorro»

Системою електронних державних закупівель усе активніше послуговуються на Шполянщині. Про це керівник району Володимир Потапенко розповів голові Черкаської ОДА Юрію Ткаченку, який перебував там із робочим візитом. Працювати з «ProZorro» в області розпочали ще торік. Відтоді завдяки електронним торгам тут зекономили вже понад мільйон гривень.

— Приміром, на Шполянщині відчули ефект від «ProZorro» вже на перших закупівлях, з’явився запал надалі користуватися системою, — зауважує очільник області Юрій Ткаченко. — Ми приділяємо особливу увагу цьому питанню. Тому що йдеться про економію коштів громади, їхнє раціональне використання, мінімізацію корупційних ризиків. Ми не стали чекати набуття чинності відповідного закону, вчитися економити на закупівлях почали ще торік улітку. І я дякую за це всій команді, а також фахівцям, які нам допомагали. Сьогодні маємо реальну підтримку і бізнесу, і громадськості в цьому питанні. Це плюс і для місцевого бізнесу, бо є прозорі, конкурентні умови для пропонування своїх послуг, товарів тощо.

На Черкащині на кожній закупівлі завдяки «ProZorro» вдається заощаджувати в середньому 15%. Віднедавна за ініціативи голови Черкаської ОДА керівників районів оцінюють ще за одним критерієм. А саме — наскільки активно там користуються системою електронних державних закупівель.

— Ось нещодавно ми придбали «Туберкулін» на 37 тис. грн через цю систему державних закупівель, — розповідає голова Шполянської РДА Володимир Потапенко. — Зекономили кілька тисяч. І це лише один приклад. Коли ми нині вишукуємо джерела, як наповнити свій бюджет, то важливо мати такий дієвий механізм для заощадження. Правду кажучи, спершу з острахом поставилися до «ProZorro», але спробували, побачили результат і тепер усе активніше долучаємо наших розпорядників коштів.