ОФІЦІЙНІ НОВИНИ

Європа схвалить безвіз
до 24 листопада

Документи про надання Україні безвізового режиму будуть підписані і ратифіковані Європарламентом до 24 листопада. Про це заявив президент Петро Порошенко в інтерв'ю трьом українським телеканалам, яке вийшло в ефір ввечері 23 жовтня. «Я упев­нений у тому, що документи про надання Україні безвізового режиму повністю будуть підписані і ратифіковані Європарламентом, немає жодного сумніву. Можу навіть сказати, до якої дати — до 24 листопада. Чому? Бо 24 листопада відбудеться саміт Україна-ЄС, і ми домовилися, що на цей саміт документи бу­дуть готові», — зазначив Петро Порошенко.

Він додав, що Україна заручилася по­вною підтримкою найбільшої фракції Європарламенту у цьому питанні — «Європейської народної партії»... Отримали підтримку лібералів, консерваторів і маємо абсолютну більшість у ЄП щодо ратифікації угоди про безвізовий режим», — зазначив президент.

Він пояснив також, що затримка була пов'язана із «механізмом призупинення безвізового режиму для країни», і пов'язано це не з Україною, «а ви розумієте, з якими країнами Близького Сходу».

Розподілили кошти
та вирішили кадрове питання

21 жовтня 2016 року відбулося засідання позачергової сесії Шполянської районної ради, яке провів голова районної ради Олек­сандр Кузуб. Депутати, зокрема, схвалили Програму підтримки органів виконавчої вла­ди Шполянського району на 2016—2018 роки. Цей крок зумовлений браком фінансового ре­сурсу з держбюджету на виплату заробітної плати державним службовцям району. Як повідомив перший заступник голови Шполянської райдержадміністрації Юрій Козоріз, у зв’язку із цим довелося скоротити кількість штатних одиниць із 105 до 92-х. Вра­ховуючи нещодавні зміни до Бюджетного ко­дексу, які дозволяють виділяти кошти на зар­плату держслужбовцям із місцевих бюджетів, вирішено за рахунок вільного залишку районного бюджету виділити 665,2 тис. грн. на компенсацію браку коштів. У 2017—2018 фінансування при потребі здійснюватиметься за окремим рішенням.

Ухвалені зміни до районного бюджету на 2016 рік були викликані розподілом додат­кових цільових трансфертів з Державного бюджету, місцевих бюджетів, з перевиконан­ня доходної частини за 9 місяців 2016 року, перерозподілом бюджетних призначень та іншими змінами. Так, значні суми коштів спря­мовано на різні пріоритетні галузі району — охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, культуру, де переважно здійснюватимуться ремонтні роботи у приміщеннях, примножу­ватиметься матеріально-технічна база тощо.

Також затверджено сітку загальноосвітніх шкіл, мережу класівкомплектів, учнів, та штати шкіл району на 2016—2017 навчаль­ний рік, Статути загальноосвітніх навчальних закладів в новій редакції, внесено зміни до положення про районну премію ім. Олекси Влизька в галузі літератури.

Розглянуто одне з кадрових питань: по­годжено призначення Людмили Бондаренко на посаду директора Шполянського будинку школярів.

Нетелі за програмою

На виконання Програми розвитку молоч­ного скотарства в Шполянському районі на 2010—2020 роки, яка діє в районі з 2011 року, — 19 жовтня 2016 року відбулося засідання комісії Шполянської райдержадміністрації з питань здійснення підтримки та розвитку мо­лочного скотарства в особистих селянських господарствах. У ході її роботи розглянуто заяви від жителів сіл Лип'янка, Капустине, Сигнаївка про отримання нетелей та переда­но в особисті селянські господарства району три нетелі. Про це повідомляє офіційна вебсторінка Шполянської райдержадміністрації.

У школах Шполянщини
розпочався опалювальний сезон

Відповідно до розпорядження голови Шполянської районної державної адміністрації №322 від 29 вересня 2016 року на ми­нулому тижні в школах району розпочато опа­лювальний сезон 2016/17 року. В середньому заклади освіти утримуються при температурі в приміщеннях 14—20°C.

За повідомленням голови Шполянської райдержадміністрації Володимира Потапенка, зокрема, в Шполянському НВК ЗОШ №3-гімназії за кошти районного бюджету буде встаовлено близько 10-ти енергозберігаючих вікон у класах музики, хімії та ігровій кімнаті.