ОФІЦІЙНІ НОВИНИ

Мінімальну зарплату
в 2017 році підвищили вдвічі
«З 1 січня 2017 року ніхто в Україні не отримуватиме менше ніж 3200 гривень», — заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на пленарному засіданні Верховної Ради України 7 грудня.

Голова уряду подякував народним депутатам за ухвалення за основу та в цілому відповідного проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України №5130, що дає можливість встановити в Україні мінімальну заробітну плату на рівні 3200 грн з 1 січня 2017 року.

— Від села до великого міста ніхто в нашій країні не отримуватиме менше ніж 3200 гривень, — підкреслив прем’єр-міністр. — Для усіх, хто хвилюється, що цього не відбудеться, хочу запевнити, що це відбудеться.

Прем'єр-міністр зауважив, що уряд шукав рішення, які б дозволили запровадити в країні мінімальну заробітну плату на рівні реального прожиткового кошика, який він закладає як фактичний на 2017 рік. Відповідний законопроект №5130 уряд обговорював із профспілками, фракціями та профільним комітетом парламенту.

За словами Володимира Гройсмана, підвищення мінімальної заробітної плати удвічі позитивно вплине на стан економіки. Цей законопроект і підвищення мінімальної заробітної плати приведе до покращення ситуації в економіці країни, збільшення споживання в реальному секторі економіки і створення додаткових робочих місць.

Президент підписав
закон про «Євробачення»
Президент Петро Порошенко підписав Закон України №1761-VIII «Про внесення до розділу IX «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для забезпечення підготовки та проведення в Україні пісенного конкурсу «Євробачення», прийнятий Верховною Радою України 17 лис-топада 2016 року.

Законом на період до 14 травня 2017 року запроваджується переговорна процедура на випадки закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для забезпечення підготовки та проведення в Україні у 2017 році пісенного конкурсу «Євробачення», перелік яких встановлюється рішенням Кабінету Міністрів України. Законом також надається право замовнику укладати договір на закупівлю у п’ятиденний строк з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір за результатами застосування переговорної процедури закупівлі.

Запровадження положень Закону дозволить забезпечити якісну підготовку до пісенного конкурсу «Євробачення» з дотриманням визначених строків виконання робіт та створить умови для оперативного прийняття управлінських рішень у сфері публічних закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для підготовки та проведення цього заходу.

Українські судді тримають готівкою понад 1 млрд. гривень
Українські судді зберігають готівкою понад 1 млрд. гривень. Про це повідом-ляється на сторінці проекту Prosud у Facebook. «Трішки статистики: 1 млрд. 55 млн. 562 тис. 917 гривень — стільки, згідно з е-деклараціями за 2015 рік, зберігають судді та члени їхніх родин готівкою», — сказано у повідомленні.

Також активісти проекту склали список ТОП-10 суддів та їхніх родин з найбільшою кількістю готівки. Найбільше грошей «на руках» у судді Господарського суду Києва Вікторії Джарти — 23 млн. 328 тис. 400 грн. Другою найбагатшою за об'ємами готівки є інша суддя Господарського суду Києва — Ганна Бондаренко (13 млн. 120 тис. грн.). Загалом кожен суддя зі списку ТОП-10 має понад 8 млн. гривень готівкою.