ОФІЦІЙНІ НОВИНИ Очільник області розповів, як вберегти дороги від руйнування

Без вагових комплексів на автошляхах області всі ремонти зводитимуться нанівець. Про це сказав голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко на сесії обласної ради.

Дороги області, збудовані ще в минулі десятиліття, не розраховані на нинішній транспортний потік. А багатотонні вантажівки руйнують їх ущент. Більше того — зводять нанівець дорожні ремонти.

— Перевантажені фури давлять асфальт, — пояснює очільник області. — Відтак у ньому з’являються тріщини, і з часом маємо руйнування дорожнього покриття. Усі, думаю, бачили «колійність» на дорогах від багатотонників. Цієї весни Черкащина стала однією з перших областей, де на автошляхах запрацював ваговий контроль. Але нам потрібно ще щонайменше шість таких установок.

Я нещодавно спілкувався з керівництвом «Укравтодору», нам їх обіцяють надати. Водночас укотре закликаю громадськість зі свого боку жорстко контролювати і якість ремонтів на автошляхах області.

Невдовзі розпочнуться роботи
з укриття приміщення драматичного театру

Нині вже замовлено та оплачено виготовлення ферм даху, що дозволить найближчим часом укрити приміщення обласного музично-драматичного театру. Про це зазначає директор Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства ОДА Сергій Демиденко.

— У цілому ж роботи проходять відповідно до календарного графіка, — каже Сергій Миколайович. — На об’єкті влаштовано залізобетонний армопояс, встановлені металеві закладні деталі для кріп-лення конструкцій даху. Також розібрані пошкоджені конструкції, демонтовані ті, що непридатні для подальшого використання, відновлена цегляна кладка.

За словами керівника Департаменту, вартість здійснених на сьогодні робіт сягає понад 5,5 млн грн. Загалом же на цей рік передбачено для реконструкції театру майже 16 млн грн., з яких понад 10 млн грн — кошти державного фонду регіонального розвитку.