ОФІЦІЙНІІ НОВИНИ

Очільник області розповів про головний пріоритет у роботі з аграріями
Не вказувати, що робити, а допомагати та стимулювати. Таку політику роботи з аграріями й надалі впроваджуватимуть на Черкащині. Про це сказав голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко на колегії управління агропромислового розвитку. На ній владці з аграріями обговорювали плани на 2016 рік. Також шукали шляхи вирішення проблем галузі. Зокрема, доступності кредитних ресурсів і добрив. А ще — земельні та податкові питання. Фахівці роз’яснювали присутнім усі новації.

— Ми живемо не в радянський час, коли аграріям вказували, що слід робити, — зауважує очільник області Юрій Ткаченко. — Наше завдання — допомагати, консультувати та стимулювати. Усе задля того, щоб наші аграрії були конкурентоспроможними. А вони вміють працювати. Приміром, область за врожайністю ранніх зернових і виробництвом зерна стабільно серед лідерів в Україні.

На Черкащині інвентаризують господарські двори
Ще один крок задля подолання бюрократичних перепон у земельних питаннях роблять на Черкащині. Тут нині перевіряють використання господарських будівель і дворів сільськогосподарських суб`єктів господарювання. Так розпорядився голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

У всіх районах для цього створили робочі групи. Інвентаризацію завершили вже в сімнадцятьох із них. Тепер в управлінні агропромислового розвитку ОДА опрацьовують усю інформацію.

— Ми дбаємо про розвиток аграрного бізнесу, — зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. — Звісно, це неможливо без кредитних ресурсів. Але жоден банк не дасть позичку, коли не все гаразд із земельними питаннями. Не так давно я зустрічався із французьким інвестором у Черкаському районі. Він розповів, що півтора року мав клопіт із земельниками через господарський двір. Це просто знущання. Тому ми зараз і проводимо інвентаризацію, щоб усе відслідковувати. Наша мета — створити прозорі умови й унеможливити всі бюрократичні перепони при реєстрації права власності на майно. Дати можливість аграріям впевнено вкладати кошти та розвивати бізнес.

Нагадаємо, торік в ОДА за ініціативи очільника області ліквідували земельну комісію. Усе — задля спрощення бюрократії.

Стартував обласний
конкурс кращих соціальних проектів-2016
В Черкаській облдержадміністрації розпочався відбір найцікавіших соціальних проектів від благодійних фондів чи громадських організацій Черкащини, реалізація яких фінансуватиметься з обласного бюджету. Прийом проектів триватиме 30 календарних днів, тобто до 9 березня включно.

Такий конкурс проектів від неурядових організацій в області проходить уже вдруге. Однак, порівняно з минулим роком, має значно ширший перелік напрямків, за якими неурядові організації можуть подавати, а згодом і втілювати в життя власні цікаві соціальні ініціативи. Зокрема, ці проекти спрямовані на:
- інституційний розвиток неурядових організацій, навчання проектному менеджменту та підвищення громадянської активності;
- соціальну адаптацію внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО та членів їхніх родин;
- популяризацію здорового способу життя та профілактику соціально-небезпечних захворювань;
- діяльність у сфері культури та масових комунікацій;
- збереження та відтворення довкілля, екологічна освіта, заходи з раціонального природокористування;
- моніторинг органів влади та місцевого самоврядування, громадська адвокація;
- збереження й розвиток самобутності етнічних спільнот області, протидія ксенофобії.

На втілення кращих запропонованих заявок цього року в бюджеті закладено 800 тисяч гривень. Кожен відібраний конкурсною комісією проект отримає на реалізацію від 10 до 50 тисяч гривень, що є своєрідною новацією конкурсу в 2016 році.

За інформацією прес-служби Черкаської облдержадміністрації.