Оголошено конкурс на премію імені Олекси Влизька

Із 17 вересня 2018 року оголошується конкурс на здобуття літературної премії імені Олекси Влизька у галузі літератури.

Нагадаємо, премія була заснована 2008 року Шполянською районною держадміністрацією та Шполянською районною радою з нагоди 100-річчя з дня народження талановитого поета-земляка Олекси Влизька (1908-1934) та з метою вшанування його пам’яті й популяризації творчості. Премія присуджується літераторам за високохудожні твори, сповнені життєствредності й духу новаторства, спрямовані на розвиток духовності, побудову незалежної демократичної України.

У 2018 році депутати Шполянської районної ради внесли зміни до Положення про премію — відтепер конкурс оголошуватиметься раніше — з вересня. Також змінено склад конкурсної комісії.

Прийом робіт на конкурс закінчується 17 листопада. Підбиття підсумків конкурсу завершується до 1 лютого. Публічне обговорення з 17 листопада до 17 січня.

До участі в конкурсі допускаються книги, збірки чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, що вийшли з друку за останні 3 роки, не відзначені іншими преміями. Мова видання — українська.

Список літературних творів, поданих на конкурс, публікується в пресі, протягом листопада і січня проводиться їх громадське обговорення.

Право висунення робіт на здобуття Премії мають колективи творчих спілок, організацій, установ, навчальних закладів, громадських об’єднань, засоби масової інформації за згодою автора.

Кожна з організацій може представити на здобуття Премії одну чи декілька книг або збірок одного автора.

Організація, яка висуває кандидатуру на здобуття Премії, подає до конкурсної комісії такі документи:

1) офіційне подання про участь у конкурсі того чи іншого претендента, в якому формулюються мотиви висунення і дається коротка характеристика твору;

2) п'ять примірників представленого твору чи творів;

3) протокол, або витяг із протоколу зборів про відповідне колективне рішення щодо висунення робіт на здобуття Премії;

4) рецензії, відгуки чи публікації в пресі, за їх наявності.

Премія присуджується один раз на рік до дня народження Олекси Влизька — 17 лютого і вручається на Шполянщині під час проведення культурно-мистецьких заходів до дня його народження.

Переможцям конкурсу присвоюється звання «Лауреат літературної премії імені Олекси Влизька» із врученням Диплома та грошової винагороди в сумі 5000 гривень.

Твори на конкурс надсилати за адресою: 20603, Черкаська обл., м. Шпола, вул. Лозуватська, 62. Відділ культури і туризму РДА (для конкурсної комісії).