У Шполі вшанували пам’ять “кіборгів”, серед яких був і земляк Олександр Кондратюк

Тематичне

16 січня, у Шполянській міській бібліотеці, відбулася церемонія вшанування пам'яті "кіборгів" – захисників Донецького аеропорту, які віддали своє життя, захищаючи стратегічний об'єкт від російсько-окупаційних військ та проросійських бойовиків. Захід був присвячений і загиблому там землякові - Почесному громадянину міста Шпола, лейтенанту медичної служби Олександру Кондратюку, позивний "Чорний Вовк".

Про це пише "Шполяночка+".

Захисники Донецького аеропорту, відомі як "кіборги", заслужено отримали визнання як символ незламності та бойового духу українського війська. Героїчна боротьба тривала 242 дні, під час якої вони утримували непристосований для оборони об'єкт під постійними обстрілами та відбивали атаки ворога.

У бібліотеці на цю тему була організована книжкова виставка "Полум'я ДАПу в наших серцях", яка відображає узагальнену картину подій та причини неймовірної стійкості кіборгів. Також користувачі мали можливість переглянути відео-фільм "100 імен. 100 героїв «кіборгів».

Серед загиблих захисників аеропорту є імена й шполян. 20 січня 2015 року, під час жорстких боїв, загинув Олександр Кондратюк. Йому було присуджено високі військові нагороди: орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно), медаль УПЦ КП "За жертовність і любов до України", нагрудний знак "За оборону Донецького аеропорту" (посмертно) та іменну зброю.

Коментарі