Оновлено єдиний пам’ятник жертвам Великого Голоду у Білорусі

12 листопада 2018 року у білоруському агромістечку Довськ біля храму Покрова Пресвятої Богородиці в рамках Міжнародної акції «Запали свічку пам’яті» відбулася церемонія відкриття та освячення оновленого Хреста пам’яті жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Про це у facebook поінформувало Посольство України в Білорусі.

Перед освяченням Хреста пам’яті у храмі Покрова Пресвятої Богородиці відбувся молебень та були запалені свічки пам’яті жертв Голодомору.

В урочистому заході взяли участь співробітники Посольства України в Республіці Білорусь, керівники Рогачовського району Гомельської області, місцеві мешканці, представники української діаспори Білорусі, білоруських та українських ЗМІ.

Зокрема, у своїй промові посол України Ігор Кизим висловив вдячність білорусам, які рятували життя українців під час Великого голоду в Україні. Також він подякував голові громадської організації “Центр української культури «Січ» Валентині Логвін за сприяння у встановленні першого дерев’яного Хреста пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років у Довську в 2003 році, представникам Білоруської Православної церкви та місцевої влади за допомогу у встановленні Хреста і проведенні урочистого заходу.

Як відомо, у 2003 році дерев’яний Хрест пам’яті у Довську був встановлений за ініціативою громадянина України Віталія Іщенка, чия бабуся у 1932 році у селі Клятищі (знаходиться біля Довська) знайшла порятунок від спричиненого тоталітарним сталінським режимом Голодомору в Україні.

Восени 2018 року, до 85-х роковин трагедії Голодомору 1932-1933 рр., за підтримки Посольства України в Білорусі на місці дерев’яного хреста, який з плином часу втратив міцність та потребував термінового ремонту, було встановлено новий металевий хрест із символічними кованими п’ятьма колосками.

Наразі це єдиний на території Білорусі пам’ятний знак жертвам Великого голоду в Україні.