У такого учителя ключ від усіх духовних багатств світу

В руках учителя майбутнє нашої держави. Адже давати дітям знання, бути порадником і взірцем надзвичайно благородно і відповідально. Звичайно, далеко не кожний може стати справжнім учителем. А улюбленим учителем стати зовсім не просто. В такого вчителя і предмет, який він викладає, улюблений для учнів. Саме в нього ключ від усіх духовних багатств світу.

Валентина Панасівна Коливай — Вчитель з великої літери, Вчитель, якого не забувають. Їй характерні простота, людяність, висока культура спілкування, дивовижна ерудиція, невичерпна енергія, душевна теплота й доброзичливість, з якою вона ставиться до всіх людей, які її оточують. Саме вона навчила своїх учнів бути мужніми, не лякатися життєвих труднощів, мати почуття власної гідності, шанувати батьків, любити природу, піклуватись про братів наших менших.

Учні Валентини Панасівни називають свою вчительку унікальною людиною, мудрим педагогом, адже як би не було важко працювати з підлітками, «вона зуміла виліпити з кожного особистість, індивідуум. Протягом усіх цих років вона любила нас, як власних дітей, проводила з нами безліч часу. Разом з нею ми навчалися разом і вчитися, і проводити вільний час, просто розмовляти, ділитися особистими проблемами, просили порад». І сьогодні для колишніх учнів Валентина Панасівна залишається зразком Вчителя, про неї розповідають з гордістю своїм дітям і онукам, а екскурсії з «Глобусом» до Москви і Ленінграду, до Карпат і Криму, до моря і в гори залишаться для кожного на все життя романтичними пригодами юності.

Валентина Панасівна та її чоловік Ілля Іванович на пенсійному відпочинку, але їхня творчість розквітає і далі. Вони є засновниками культурно-просвітницького центру у с. Лебедин «Світ краси». Ілля Іванович має вже три збірки своїх поезій, а вірші Валентини Панасівни друкують у районній газеті, збірка її творів є у рідній школі. Як людина мистецтва, Ілля Іванович відомий як автор пісень і композитор, а Валентина Панасівна, надихаючись його творчістю, захопилась флористикою і створює дивовижні картини з висушених пелюсточок та листочків квітів. А до кого ми біжимо за порадою і підтримкою? А хто ніколи не відмовить у допомозі? А хто найкраще зрозуміє і не залишиться байдужим?

На зустрічах випускників у школі часто спостерігаю як колишні учні, уже й сиві, й онуків мають, а товпляться біля своєї вчительки, щоб поділитись життєвими успіхами, досягненнями чи одержати пораду з якогось питання. Чи не це найбільший прояв досягнень учителя? Про такого Вчителя В.О.Сухомлинський сказав: «У справжнього вчителя — найважче і найрадісніше життя, трепетно хвилююча і болісно складна творчість, незбагненно тонкі і вічно вдосконалювані інструменти, якими він діє на людську душу».

З нагоди дня народження надсилаємо Валентині Панасівні найкращі вітання і зичимо їй на довгі роки невичерпної енергії і душевного тепла, здоров’я і радості.

З повагою і вдячністю учні та колеги.

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!
З нагоди чудового свята — дня народження — висловлюю найщиріші вітання чуйній, надзвичайно добрій і талановитій жінці, жительці с. Лебедин Валентині Панасівні КОЛИВАЙ.
Бажаю Вам і надалі залишатися такою ж енергійною і невтомною, завзятою і неспокійною душею, щирою і турботливою, щедрою на добро. Навіть коли надворі не на жарт тріщить мороз, на душі стає тепло від усвідомлення, що Ви є. Нехай Господь Бог щедро дарує Вам, шановна Валентино Панасівно, щастя, здоров’я, світлу радість та родинні гаразди.
З повагою, Любов ХАРЧЕНКО.

 

Редакція газети «Шполяночка+» вітає Вас, шановна Валентино Панасівно, з днем народження і зичить, щоб у Ваших задумах, усіх справах завжди була підтримка рідних і близьких людей, у серці — тепло, сонячно від людської вдячності. Нехай Ваш шлях буде наповнений новими злетами та досягненнями, а все добро вертається до Вас сторицею.
Хай Бог благословляє усе Ваше подальше життя!