Операція «Первоцвіт» на Шполянщині

У зв’язку з наближенням весни актуальною є проблема збереження перших весняних квітучих рослин, які віднесені до категорії рідкісних та зникаючих видів Червоної книги України. З метою попередження та припинення правопорушень, пов’я-заних з незаконним збиранням, перевезенням та реалізацією рідкісних рослин з лютого по травень 2015 року за ініціативи МВС України на всій території України, в тому числі і в Черкаській області проводяться профілактичні заходи під умовною назвою «Первоцвіт».

Підсніжники, проліски, ряст, сон-трава, цибуля ведмежа, конвалія, горицвіт весняний, вовчі ягоди пахучі, тюльпан дібровний — це не повний перелік первоцвітів, що трапляються на Черкащині. Основними місцями незаконної торгівлі таких рослин є ринки, зупинки громадського транспорту, залізничні станції та місць скупчення людей.

З метою збереження перших весняних квітучих рослин Шполянський РВ УМВС України в Черкаській області проводить роз’яснювальну роботу серед населення щодо недопущення незаконного збору та продажу первоцвітів. За ці правопорушення наступає адміністративна відповідальність згідно зі ст. 88-1, 90, 159, 160, 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення. При виявленні порушень законодавства працівники міліції складатимуть протоколи з наступною їх передачею на розгляд відповідним судовим органам, які накладатимуть штраф та конфісковуватимуть у громадян незаконно здобуте. Крім того порушники відшкодовуватимуть збитки завдані навколишньому середовищу.

Міліція закликає всіх небайдужих громадян не залишати без уваги жодного факту торгівлі, а також не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів заради збереження їх краси для майбутніх поколінь!

Інспектор по РН та ГФ РВ УМВС України в Черкаській області Ірина КУЧЕР