Опитування показало, що українці готові обрати президентом Тимошенко

Якби вибори президента відбулися найближчим часом, найбільшу підтримку отримала би Юлія Тимошенко. Вона виграє у всіх можливих кандидатів у другому турі виборів. Про це свідчать дані масштабного опитування Соціологічної групи «Рейтинг».

Соціологи опитали 30 тисяч респондентів, тоді як зазвичай електоральні рейтинги формуються на підставі 2 тисяч опитаних. Це наймасштабніше соціологічне опитування, проведене за останні роки.

Відповідно до даних «Рейтингу», лідером президентського рейтингу є голова «Батьківщини» Юлія Тимошенко, за яку у разі проведення виборів найближчим часом готові проголосувати 18,7% тих, хто взяв би у них участь та визначився із вибором. Петра Порошенка готові підтримати 15,6% опитаних, Юрія Бойка — 11,7%, Анатолія Гриценка — 9,7%, Олега Ляшка — 8,7%, Вадима Рабіновича — 8,3%, Андрія Садового — 6,4%, Олега Тягнибока — 3,9%, Арсенія Яценюка — 1,7%.

Юлія Тимошенко лідирує практично в усіх областях Центру та частини Заходу країни. Порошенко має сильні позиції в частині областей Заходу та Києві, Бойко — у більшості областей Півдня та Сходу.

Моделювання другого туру президентських виборів у парі Юлія Тимошенко та Петро Порошенко дало наступні результати: за лідера «Батьківщини» готові проголосувати 30%, главу держави готові підтримати 23%. При цьому Порошенко переміг би лише в 3-х областях (Вінницькій, Хмельницькій та Чернівецькій), приблизно однакову кількість голосів кандидати набрали б у Рівненській, Черкаській, Кіровоградській та Донецькій областях та Києві. В решті 17 областях перемогла б Тимошенко.

Керівник групи «Рейтинг» Олексій Антипович підкреслив, що Юлія Тимошенко виграє у будь-якого кандидата, який виходить у другий тур президентських виборів.

Аудиторія, серед якої проводилось опитування, — населення України від 18 років і старші. Помилка репрезентативності дослідження складає не більше 0,6%. Опитування проводилося 12-28 грудня 2017 року.