Оренда комунального майна – прибуток громаді

З початку 2021 року всі установи та майно, що раніше належали до комунальної власності району були передані до комунальної власності громади. Серед майна – приміщення та будівлі, більшість яких раніше орендували у Шполянській районній раді. Після заміни власника виникла потреба заключити нові договори оренди – вже з Шполянською міською радою.

Наразі за новим законодавством, що почало діяти з 2020 року, передача в оренду комунального майна здійснюється на прозорих електронних аукціонах через мережу Інтернет в режимі реального часу. Кожен може прослідкувати, як проводяться аукціони на оренду, та взяти участь у цих аукціонах, а переможцем стає учасник, який пропонує найвищу ціну оренди. Водночас інформація про кожного учасника є анонімною до закінчення електронного аукціону, крім інформації про номери учасників та їх кількість. Тобто посадові особи або будь-хто інший не знатимуть, хто з потенційних орендарів має інтерес до оренди того або іншого майна.

Уже після завершення аукціону громадськість може дізнатися, хто став переможцем.За новим порядком міська рада вже здала в оренду приміщення в будівлі колишнього районного будинку культури, колишньої райдержадміністрації та поліклініки. За новими договорами ціна оренди внаслідок конкуренції між потенційними орендарями стала в рази більшою, що позитивно впливає на надходження до бюджету громади та дає змогу утримувати ці будівлі. До прикладу ціна за оренду на першому поверсі в поліклініці, де розміщуються аптеки, в 2020 році складала 200 гривень в місяць за кімнату, а в 2021 році – від 20 до 30 тисяч гривень. Хоч і виникли тимчасові незручності через припинення роботи існуючих аптек, так як наразі триває передача кімнат від попередніх орендодавців до нових, плюси від нововведень переважають.

До кінця 2021 року планується поновити ще частину договорів оренди та здати приміщення вперше за новим порядком. Вся інформація про майно, яке планується передати в оренду, є відкритою, а всі договори оренди опубліковані в електронній торговій системі «ProZorro.Продажі». Це дасть змогу ще ефективніше здійснювати управління комунальним майном та збільшити економічну вигоду для бюджету.