Особливості неординарної професії

800x600

Normal
0

false
false
false

RU
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

За час незалежності України в країні стартував розвиток страхового бізнесу, разом з яким з’явилася нова і дещо неординарна професія — фах аварійного комісара. Це може бути фізична або юридична особа, до послуг якої вдаються страхувальники для захисту своїх інтересів під час розслідування страхового випадку. Реквізити аварійного комісара вказуються страховиком у страховому полісі або страховому сертифікаті, який отримує страхувальник.

Саме такою діяльністю  займається сьогодні шполянин Сергій Мельниченко, який має досвід керівника  районного відділу  ГУМНС України в Черкаській області. Про особливості такої цікавої і рідкісної професії йшла мова у розмові кореспондента газети «Шполяночка+» з Сергієм Олександровичем:

 — Скажіть, будь-ласка, наскільки великим є щоденне навантаження у цій роботі?

— Працюю аварійним комісаром з 2006 року. Після виходу на пенсію довелося мати справу з одним страховим випадком, після чого вирішив освоїти нову професію. Роботою завантажений постійно. На даний час маю 10 замовлень, над кожним з яких потрібно працювати тривалий час.

— У чому полягає Ваша робота?

— Під час розслідування страхового випадку я проводжу огляд застрахованого майна, встановлюю характер, причини і розмір понесеного збитку, складаю аварійний сертифікат. При цьому використовую сучасні технічні засоби: фотозйомка, відео-, аудіо-записи тощо. Вимоги до документального оформлення обставин аварії досить високі. Тож, ясна річ, що від правильного заповнення передбачених законом документів залежить і визнання вини учасника аварії, і розмір та факт страхової виплати. Оцінити збитки транспортного засобу, визначити  причину настання страхового випадку  в більшості випадків надзвичайно складноТакож проводжу оцінку протипожежного стану об’єктів під час оформлення дозвільних документів , декларування пожежної безпеки обєкта.

— Ви при цьому здійснюєте підприємницьку діяльність?

— Так, я зареєстрований як платник єдиного податку.

— Чи проходили Ви навчання у цій сфері?

— Обов’язково. Рік навчався на спеціальних курсах у Києві, проходив відповідну практику.  Я співпрацюю з експертно-технічним центром в м. Умань, звідти мене командирують на об’єкт в межах Черкаської області. Раніше, до прийняття Кодексу цивільного захисту, мій маршрут пролягав  по всій Україні — у Чернігів, Київ, Одесу, Донецьк, Луганськ та інші області.

— Ви об’єктивний аварійний комісар?

— Так, вважаю себе незалежним і незаангажованим спеціалістом. Аварійні комісари й повинні бути об’єктивними експертами. Для мене немає зацікавленості з жодної сторони, а тим більше, що це питання стосується авторитету і професійності. Ці якості дорого вартують, бо люди вже мене знають і розраховують на фаховий підхід до справи.

Чи є ще в нашому районі у Вас колеги?

— В районі, напевно, немає. А на рівні області є майже в кожному районі . Цієї весни нас делегували на з’їзд Всеукраїнська асоціація аварійних комісарів у Києві, ми проводили мітинг на знак протесту проти наявної в державі корупційної схеми у сфері оцінки майна. Ви ж, напевно, знаєте, що для того щоб провести акт купівлі-продажу нерухомості чи транспорту, потрібно зробити його оціночну вартість, яку має право проводити тільки один інститут. Повинна ж бути ринкова вартість, а виходить так, що часто ця оцінка далеко не відповідає реальному стану, а її завищення тягне за собою сплату великої суми податку, що може й не коштувати самого майна. Поки що все лишається як і було. Сподіваємось, що з часом,  в нашій державі буде створено справедливу  систему оцінки.  

Розмовляла Наталія ДАВИДЕНКО