Останньому учаснику бойових дій Другої світової виповнилося 90!

6 травня відзначає 90-річний ювілей наш дорогий земляк, ве­теран Другої світової війни, жи­тель Лип’янки, Олексій Федоро­вич Бойко.

Один він залишився серед живих визволителів нашої землі від фашистської навали. На фронт мобілізувався Олексій Бойко у 1944 році — в Ульянівську область м.Інза, потім потрапив до  Литви на лінію фронту. Служив в артилерії, дійшов до Польщі, потім до Німеччини, де застала його Перемога. У 1945 році в Німеччині був поранений, але полікувавшись у госпіталі, знову пішов на служ­бу в армію. Повернувся додому у 1950 році. Одружився із Фроси­ною Федотівною, з якою досі в мирі і злагоді проживають. Фросинія Бойко працювала вчителем історії та географії, здобула шану і повагу від багатьох поколінь села.

Серед важливих нагород Олексія Федоровича — ор­ден «За відвагу», орден «За взяття Кенігсберга», багато разів нагороджувався гра­мотами за трудову доблесть у місцевому колгоспі — у 1984 році отримав нагороду «Заслужений працівник тва­ринництва району», у 1986- му — «Почесний працівник тваринництва району». Зберігається у родинному архіві Бойків лист-подяка від командира військами Прибалтійського військового округу, генерала армії Івана Баграмяна, в якому Олексію Бойку висловлюється вдяч ність за бездоганне служіння Вітчизні. Є також і вирізки із газет того часу, де згадується прізвище воїна Олексія Бой­ка — зокрема, в газеті «За­щита Родины» від 3 лютого 1945 року.

В цей день, шановний Олексію Фе­доровичу, громада села вітає Вас із ювілеєм та бажає ще довгих щасливих років життя, здійснення заповітних мрій та Божої Вам благодаті!

За дорученням односельчан Сергій ІЩЕНКО, сільський голова Лип’янки.