Остання сесія нинішньої каденції депутатів прийняла субвенцію з держбюджету та врегулювала питання власності стадіону «Колос»

1 жовтня 2015 року відбулося чергове засідання сесії Шполянської районної ради (ймовірно, останнє за цієї каденції депутатів). В ході її роботи внесено зміни до районного бюджету на 2015 рік: передано субвенцію з держбюджету у сумі 1978,947 тис. грн. для передачі їх районній виборчій комісії (854,156 тис. грн.), райдержадміністрації на проведення видатків з виготовлення іменних запрошень для виборців (3,1 тис. грн.), на проведення виборів міській і сільським радам (1121,691 тис. грн.). Передано також і субвенції з сільських рад до районного бюджету — на утримання шкіл (356 тис. грн.), харчування учнів (249,5 тис. грн.), на під’їзд учителів до Ярославківського НВК (2,9 тис. грн.), ремонтів у Лебединських НВК №№2, 3 (відповідно 7,7 та 31,7 тис. грн.) та у Ярославківському НВК (3,6 тис. грн.), заміни вікон у Антонівській амбулаторії (25 тис. грн.).

Згідно з внесеними Верховною Радою змін до державного бюджету України Шполянському району визначено нові обсяги освітньої (на 1751,9 тис. грн.) та медичної (на 853,1 тис. грн.) субвенцій. Також Шполянському району передано з держбюджету стабілізаційну дотацію в сумі 1921,5 тис. грн. для покриття диспропорцій у місцевих бюджетах, які виникли у зв’язку із запровадженням нової моделі взаємовідносин держбюджету з місцевими бюджетами. Розподіл цієї дотації проведено, виходячи із заявленої додаткової потреби на оплату праці, зумовлену збільшенням мінімальної заробітної плати та міжпосадового співвідношення працівників бюджетних установ, а також додаткові потреби за спожиті енергоносії.

Окрім змін до бюджету, депутати внесли корективи і до ряду районних програм: соціального захисту населення, «Турбота», зайнятості населення, оздоровлення та відпочинку дітей і учнівської молоді, розвитку системи лікувально-профілактичної допомоги хворим нефро-логічного профілю, продовжено термін дії програми оздоровлення території від сказу. Затверджено і нову районну програму — профілактики та лікування стоматологічних захворювань на 2015—2020 роки. Затверджено сітку загаль-ноосвітніх шкіл, мережу класів-комплектів, учнів, та штати шкіл району на 2015—2016 навчальний рік, внесено зміни до Статуту Шполянської центральної районної лікарні, розглянуто ряд земельних питань.

Як було повідомлено раніше, представники керівництва ГК «ЛНЗ» звернулися у серпні до органів влади із пропозицією за власний рахунок здійснити реконструкцію стадіону «Колос», що в м. Шпола. Питання загальмувалося в зв’язку з невизначеністю в документації, яка б дозволила укласти відповідні угоди. Нещодавно на адресу районної ради прийшов лист-відповідь власника об’єкту — Черкаської обласної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» АПК України на попередній запит, в якому пропонується взяти стадіон у комунальну власність району. З цим депутати одноголосно погодились, а попереднім їх рішенням затверджено порядок передачі в безоплатне користування (позичку) майна спільної власності територіальних громад міста та сіл Шполянського району, що надалі дасть змогу укласти відповідний договір з ГК «ЛНЗ».

Наталія СТОРЧАК.