Освітяни зустрілися з виробниками українського насіння європейських стандартів

На минулому тижні 50 педагогів  загальноосвітніх, дошкільних навчальних закладів міста, працівники відділу освіти, районного методичного кабінету відділу освіти в рамках налагодження співпраці із соціально-відповідальним підприємством, що найвагоміше підтримує  більшість навчальних закладів району, побували на підприємстві ПАТ «ЛНЗ». Під час екскурсії на власні очі побачили процес обробки врожаю кукурудзи. Ініціаторами проведення цієї поїздки стали керівники найпотужнішої на Шполянщині аграрної компанії LNZ Group та за сприяння голови ради голів профкомів закладів освіти району Олега Тішкова. Люб’язно зустрівши делегацію освітян, голова наглядової ради LNZ Group Дмитро Кравченко, директор ПАТ «Лебединський насіннєвий завод» Анатолій Ткаченко  з непідробним захопленням розповіли про особливості діяльності LNZ Group.

Одягнувши яскраві жилети та захисні каски, відповідно до вимог служби безпеки  життєдіяльності LNZ Group за європейськими нормами, організатори зустрічі продемонстрували освітянам виробництво «із середини», а гості спостерігали процес на різних його етапах. Сучасне автоматизоване обладнання, яке доводить зерно кукурудзи до посівних кондицій згідно із вимогами  світових селекційних компаній, однією з яких є MONSANTO, не могло не вразити своєю потужністю.

Учасники екскурсії побували в цеху із обрушки качанів, ознайомилися з процесом калібрування та фасування насіння, лабораторією якості, де молодими фахівцями визначаються основні показники насіння високої якості. Педагогів цікавили умови соціального захисту працівників: розміри заробітної плати, харчування, оздоровлення й відпочинок, діяльність профспілкової організації. З метою руйнування стереотипів, щодо більш якісної європейської продукції за вітчизняну, директор ПАТ «Лебединський насіннєвий завод» Анатолій Ткаченко зазначив, що сьогодні компанія активно займається розвитком напрямку нішевих культур, які, окрім явних переваг у вирощуванні, забезпечують під час виробництва високу рентабельність. «Ми активно розвиваємо напрямок таких нішевих культур як коріандр, спельта, льон для поставок європейським споживачам. Так, із 300 га коріандру (цьогоріч ми посіяли вперше) ми зібрали 600 т і готуємо його зараз на експорт. Перші відвантаження вже відбулися. З 600 га льону зібрали 1000 т. З 300 га спельти — 1500 т. Нині ми працюємо над географією поставок. У найближчій перспективі плануємо наповнювати ці канали», — зазначив Анатолій Миколайович.

«Дорогу долає той, хто йде», — стверджує афоризм. Педагоги переконалися, що сьогодні керівництво LNZ Group налаштоване підкорити світовий ринок, адже група компаній уже увійшла у п’ятірку кращих заводів України. Примноженню успіхів, за словами  Дмитра Кравченка, сприяє професійна команда та зважена стратегія, а головне — люди, які щодня поспішають через прохідну підприємства, яке має понад  150-річну історію буття. Про витоки заводу ще з 19 століття нагадують кілька споруд, які й досі слугують  виробничому процесу.  А сучасні  офіси, оточені дбайливо доглянутими квітниками, просторі території насіннєвого заводу, що впевнено рухається з географічного центру України до горизонтів  світового бізнесу, додали освітянам упевненості в тому, що з такими лідерами економіці Шполянщини, а, отже, і навчальним закладам, — бути!!! Збільшуючи потужності, керівництво Лебединського насіннєвого заводу в особі директора ТОВ «ЛНЗ» Андрія Полтавця дбає про розвиток спорту, надає фінансову підтримку  місцевим футбольним клубам. Демонструючи новозбудований тенісний корт, де вже проходять тренування за участю сільських дітлахів, монтажні роботи, направлені на спорудження сучасного стадіону біля Лебединського НВК №1, представники LNZ Group вкотре переконали освітян: їхній бізнес-соціально орієнтований, їх орієнтири — здорові діти, успішна молодь, теплі класи, відремонтовані школи, дороги і… люди, які відчувають увагу, підтримку, живуть з надією на краще майбутнє. Серед них — педагоги, які теж рухаються виключно вперед, швидко опановують нове.

Дмитро Кравченко та Анатолій Ткаченко у теплій, зворушливій атмосфері привітали присутніх педагогів з Днем працівників освіти і  з побажаннями здоров’я, миру, нових досягнень вручили подарунки з акцидентною канцелярською продукцією LNZ Group.

Висловлюємо щиру учительську подяку керівникам LNZ Group за доброчинну діяльність, за непідробне і непоодиноке, а щире, те, що йде від теплого серця і мудрості української, прагнення  підтримати школу, дитячий садок. Сподіваємося, що приклад партнерства, багаторівневої співпраці, що започаткували керівники LNZ Group, стане взірцем для тих, хто, працюючи на землі, прагне бути щедрим благодійником учнів, вчителів, батьків, а інвестуючи в знання, створює потенціал для майбутньої європейської сильної України.

Ірина КАЛАНДИРЕЦЬ, головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації