НОВИНИ ЧЕРКАЩИНИ
П’ять мільйонів «прозоррої» економії
Понад 5 млн. грн. уже заощадили завдяки електронній системі ProZorro на Черкащині. Тут із нею працюють рік — розпочали серед перших в Україні. Хоч лише з 1 серпня це стало обов’язковим: усі державні закупівлі у країні тепер проводять винятково у ProZorro.
На своїй сторінці у Facebook очільник області підбив річні підсумки роботи з цією системою. Він подякував усій команді, яка працює над «прозоррою» Черкащиною, зокрема і волонтерам.
— Торік у серпні ми провели перші вдалі реальні закупівлі, — зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. — Першопрохідцями стали відділ освіти Черкаської РДА та виконком Золотоніської міськради. Зі старту вони досягнули економії у 8%. Відтоді на кожній закупівлі через ProZorro вже заощаджуємо 15% коштів громади. Загалом за рік ми провели десятки семінарів-навчань, як працювати з системою ProZorro. Щоправда, не всі розпорядники коштів ухвалили державницьке рішення і ще до набуття чинності відповідного закону перейшли на цю систему. Тепер це в обов’язковому порядку.
Нагадаємо, рік тому обласний керманич доручив провести тестові закупівлі через ProZorro підпорядкованими установами охорони здоров’я, освіти та соціального захисту населення. Згодом розпорядженням ОДА передбачили, що всі розпорядники коштів мають закуповувати товари, вартість яких стартує із 20 тис. грн, через ProZorro.
Юрій Ткаченко: «Кожна родина, яка потребує субсидії, повинна її отримати»
Два тижні на надолужування. Стільки часу дав голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко районам, де відсоток призначення субсидій не дотягує до середнього по області. Про це йшлося на координаційній нараді в Черкаській ОДА.
Понад 235 тис. черкаських родин отримували субсидії в опалювальний сезон 2015-2016 років. Уже більше року у країні діє спрощений порядок надання такої допомоги населенню. Тим, у кого завершився дванадцятимісячний термін отримання субсидії, її призначають на наступний термін. Як повідомляють у департаменті соціального захисту, натепер середньообласний відсоток призначених із травня субсидій становить 93%. Не дотягують до нього у Городищенському та Катеринопільському районах.
— Ці райони мають два тижні на виправлення ситуації, — наголошує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. — Решта теж мусять працювати по максимуму. Кожна родина, яка потребує субсидії, повинна її отримати. Зараз багато політиків спекулюють на темі тарифів і водночас подають недостовірну інформацію про субсидії. Ми аналізували ситуацію по районах на прикладі конкретних родин. Приміром, якщо позаминулого опалювального сезону пенсіонерка в Хацьках отримувала щомісяця 261 грн. субсидії, то минулого — вже 1678 грн. Так, тарифи підвищилися, але й розмір субсидій при цьому зріс у рази.
Очільник області дав завдання активізувати роз’яснювальну кампанію про субсидії серед населення. А керівникам районів — тримати це питання на особистому контролі.
Як повідомив під час останнього засідання позачергової сесії Шполянської районної ради керівник району Володимир Потапенко, спеціалісти управління соцзахисту Шполянської рай-держадміністрації працюють дуже професій0но і якісно опрацьовують кожну справу в частині призначення субсидій. Саме тому жодного звернення чи скарги шполян до органів влади всіх рівнів за останні роки не зареєстровано. Тож декотрим політикам і справді не варто розвивати різні популістичні полеміки щодо тарифів, оскільки діюча система дозволяє уникнути переплат всім незахищеним та малозабезпеченим верствам населення.
Черкаські аграрії намолотили перший мільйон тонн зерна
Жнива в розпалі на Черкащині. Тутешні аграрії вже зібрали перший мільйон тонн збіжжя.
Середня урожайність ранніх зернових і зернобобових культур на полях області вища, ніж торік. Нині вона становить 49,5 центнерів із гектара. У всіх районах аграрії вже змолотили озимий ячмінь, у понад половині — ще й озимий ріпак. Решту культур ще збирають.
— Черкащина традиційно серед лідерів у країні за урожайністю, — наголошує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. — Усупереч погоднім примхам та іншим факторам, наші аграрії добре організували свою роботу. Темпи збирання врожаю навіть вищі, ніж торік. Натепер найкращі врожаї мають господарства Канівського, Лисянського, Христинівського та Корсунь-Шевченківського районів. Водночас на особливому контролі тримаємо трудові відносини в цій сфері. І я закликаю аграріїв дотримуватися податкового й іншого законодавства.
Як повідомляють в управлінні агропромислового розвитку ОДА, в аграріїв удосталь пального для жнивної кампанії. Збирання ранніх зернових і зернобобових культур вони планують завершити за тиждень. Якщо погода не стане на заваді.