П’ЯТИЙ ПІШОВ

Чим запам'яталася інавгурація Петра Порошенка

7 червня Петро Порошенко офіційно став главою Української держави. На урочистий захід прибули 50 іноземних делегацій.

В цілому інавгурація п’ятого президента України пройшла без особливих ексцесів, але один все-таки відбувся, причому, як і в часи Віктора Януковича на вході у Верховну Раду.

Перед попереднім президентом двері парламенту закрилися в найвідповідальніший момент.

У Петра Порошенка з дверима все було в порядку, але от один із солдатів почесної варти не витримав довгого перебування на сонці. Коли президент проходив повз нього, солдат втратив рівновагу і впустив карабін.

Порошенко спокійно пройшов всередину будівлі, а після інавгурації навіть намагався з’ясу-вати стан здоров’я бійця.

В Україні багато хто побачив символізм в падінні зброї з рук солдата на інавгурації, тим більше в ситуації, коли в країні ведуться бойові дії.

Виступ Порошенка після прийняття присяги президента став навіть більш обговорюваним, ніж випадок з солдатом.

Президент говорив впевнено, чітко, без ляпів і дурних помилок, до яких українці встигли звикнути за три роки президентства Віктора Януковича.

У виступі Петра Порошенка містилися чіткі меседжі про необ-хідність встановлення миру в Ук-раїні, план нормалізації ситуації на Донбасі, готовність продовжити євроінтеграцію країни і прихильність унітарного устрою держави.

Виступ президента був досить емоційним та понад 30 разів переривався оплесками.

При цьому президент публічно пообіцяв зберегти парламентсько-президентський устрій держави, за якого він обирався на посаду і перед депутатами парламенту заявив про необхідність їх переобрання, оскільки склад Ради вже не відповідає вимогам і поглядам суспільства.

Найбільшою делегацією на інавгурації Петра Порошенка були представлені Сполучені Штати Америки. Зокрема, на урочистостях були присутні віце-президент США Джо Байден, сенатор Джон Маккейн і помічник держсекретаря Вікторія Нуланд.

Були на інавгурації і президенти Польщі Броніслав Коморовський, Литви Даля Грібаускайте, глава МЗС Швейцарії Дідьє Буркхальтер, президент Європейської Ради Герман ван Ромпей, генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр.

Відвідав Київ і Олександр Лукашенко з сином Миколою і пообіцяв допомогти при можливості з поверненням в Україну вже екс-президента Віктора Януковича. Також президент Білорусі підтримав цілісність української держави і порадив українцям самим повертати собі Крим.

Були присутні на церемонії і екс-президенти Грузії Михайло Саакашвілі і Польщі Олександр Кваснєвський, досить популярні в Україні. Вони поспілкувалися з присутніми на Софіївській площі, де відбувалася друга частина інавгурації.

Відвідала входження в посаду конкурента і Юлія Тимошенко, яка пообіцяла робити все для єдності України.

Росію на церемонії представляв посол Михайло Зурабов. Він заявив журналістам, що сам факт зустрічі Путіна і Порошенка у Франції, повернення посла і його присутність на інавгурації — це сигнал до того, що сторони готові будувати діалог.

Разом з тим Зурабов сумнівається, що найближчим часом зможуть відбутися офіційні державні візити російської і української сторін одна до одної.

На прийомі глав іноземних делегацій, акредитованих в Україні дипломатів з нагоди інавгурації Президента Петра Порошенка, який пройшов у національному заповіднику «Софія Київська», Зурабов вже не з'явився.

7 червня в житті Порошенка відбулося цілих дві знаменні події. Крім того, що він став главою держави, ще й старший син Олексій подарував новообраному президенту онука.

Про це Порошенко повідомив гостям на прийомі у На-ціональному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал».

Західні країни, цілком прогнозовано, позитивно сприйняли офіційне представлення Порошенка главою держави, пообіцявши йому підтримку і побажавши удачі. Офіційні привітання ЄС і НАТО не змусили себе довго чекати.

У своєму виступі Президент заявив про те, що боротиметься за цілісність України — півострів Крим був і завжди буде українським.

А сепаратисти Донбасу після інавгурації Порошенка чекають посилення АТО в Донецькій і Луганській областях.

Завершувалося святкування в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал», де відбувся «а-ля фуршет», як було написано в запрошеннях, з нагоди інавгурації президента.

На фуршет були запрошені депутати і всі більш-менш відомі політичні діячі України, бізнесмени.

Фракція Партії регіонів, яка є головним опонентом команди Порошенка, прийшла на захід у повному складі. Були на урочистостях і українські олігархи Рінат Ахметов та Ігор Коломойський.

Сам Порошенко на фуршет запізнювався, тому деякі політики його не дочекалися.

Найбільший ажіотаж серед журналістів, які чекали на прибуття гостей під «Мистецьким арсеналом», викликало прибуття екс-власника медіахолдингу UMH Бориса Ложкіна, який так і не розкрив секрет, чи буде він призначений на посаду глави адміністрації президента.

Старт президентства Порошенко відбувся, залишилося дочекатися перших результатів роботи нового глави держави.

ДЖЕРЕЛО: «Кореспондент.нет».

Фото: Reuters.