Вперше на Шполянщині відбудеться дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Джура»

Головним натхненником заснування на теренах Шполянщини дитячі змагання в рамках Всеукраїнської дитячо-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») є директор Лебединського НВК №3, крайовий отаман Черкаського обласного козацького товариства імені полковника Корсунського Івана Золотаренка Міжнародної асоціації «Козацтво» Сергій Осаула. Вже не один рік він пропагує необхідність згуртування навчальних закладів району навколо мети виховання юних патріотів на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя духовно багатої та фізично розвиненої особистості — українця-патріота.

В нинішньому році вирішено вперше у травні провести у Лебедині міжшкільні змагання в рамках програм гри «Джура», які містять декілька комплексів: інтелектуально-мистецький «Козацькі забави»,фізкультурно-спортивний «Козацький гарт», туристично-спортивний «Козацькими стежками», військово-прикладний «Козацька звитяга», медично-рятувальний «Козацька безпека». На всіх етапах гри «Джура» обов’язковим є конкурс на кращий звіт про доброчинні справи під гаслом «Добре діло», що виконувались відповідно до ідейних принципів козацького лицарства. Склад районного штабу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») затверджений розпорядженням Шполянської райдержадміністрації від 25 січня 2016 року.

Як розповіла «Шполяночці+» методист райметодкабінету відділу освіти Наталія ДОСИЧ, 19 лютого на базі Лебединського НВК №3 відбувся районний семінар для організаторів національно-патріотичного виховання в загальноосвітніх навчальних закладах на тему популяризації гри «Сокіл» («Джура») серед учнівської молоді району. У роботі семінару взяли участь заступник голови районної ради Лідія Татарина, відповідальні за організацію виховної роботи з 19 навчальних закладів району, а також старший офіцер відділення комплектування і призову районного військкомату Анатолій Бойко. Розпочався захід із загальношкільної лінійки, присвяченої пам'яті Небесної Сотні, за участі жителів села, учасників подій на Майдані, які подарували учням зброю, таку потрібну їм для тренувальних занять зі стрільби.

— Рій «Гайдамаки» — учні Лебединського НВК №3, взяв участь у ІІ-му обласному етапі гри «Сокіл» і зайняв 4 місце із 18 районів-учасників, — повідомила Наталія Досич. — Їх буде нагороджено грамотою відділу освіти Шполянської райдержадміністрації на серпневій конференції-2016. Хочеться сподіватися, що досвід лебединців впроваджуватиметься у практику виховної роботи інших навчальних закладів району.

В нинішньому році у грі візьмуть участь поки декілька шкіл району, адже підготовка до неї потребує великої концентрації зусиль, часу і матеріально-технічного забезпечення. Однак дітям це надзвичайно цікаво, тож стараннями педагогів-ентузіастів у наступні роки ця традиція охопить весь район.

Наталія ДАВИДЕНКО.