«Паспорти вакцинації»: хто і коли може скористатися

Паспорт вакцинації в Україні можуть отримати ті громадяни, які зроблять дві дози щеплення проти коронавірусу. У МОЗ зазначили, що розробка документу вже на фінальній стадії. Про це повідомили у телеграм-каналі МОЗ в Телеграмі.

–У ньому повинна міститися інформація, коли людина вакцинована, термін дії вакцини згідно з інструкцією. Ми передбачимо, щоб документ був максимально зручним, – заявив глава МОЗ Максим Степанов.За його словами, проєкт документа вже практично готовий, але дата його запуску ще не узгоджена.

– Залишилися чисто технічні питання, які ми з Мінцифрою досить швидко вирішимо. Зрозуміло, що ми почнемо введення паспортів, коли буде вакциновано більше людей, – додав міністр.

Своєю чергою, в Єврокомісії заявили, що сертифікати вакцинації будуть обов’язковими до визнання у всіх країнах ЄС тільки за умови вакцинації препаратами, визнаними безпечними EMA.

– Країни-члени повинні видавати «зелені сертифікати» незалежно від типу вакцини проти COVID-19. Це стосується вакцин, схвалених (EMA), і тих, які країни-члени використовують на національному рівні. Але інші країни-члени, які мають певні обмеження з метою збереження громадського здоров’я, зобов’язані визначати такі сертифікати, щоб уникнути таких обмежень лише за умови щеплення вакцинами, які отримали умовну ринкову авторизацію в ЄС, – сказав представник ЄК з питань правосуддя, рівності і верховенства права Крістіан Віганд.