ПЕНСІЙНІ НОВИНИ

Податковий збір відмінили, але не всім
Нещодавно Верховна Рада України відмінила 15-відсотковий податок на пенсії, що не перевищують 10740 грн. — 10 розмірів прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб на 1 січня звітного податкового року. Як зазначив Міністр соціальної політики Андрій Рева, новий закон податки не відмінив, а лише справедливо змістив їх у інший бік. То кому ж із пенсіонерів все ж доведеться платити податковий збір?

«У нас є ті, хто працює і при цьому отримує пенсію, але меншу на 15%. Для цієї категорії пенсіонерів нічого не міняється, — пояснив Андрій Рева. — Нововведення стосуються лише непрацюючих пенсіонерів, у котрих пенсія — від трьох (4197 грн.) до десяти прожиткових мінімумів (10740 грн.). Вони всі платили податки розміром у 15%, ось для цієї категорії пенсіонерів збір відмінили. Але є ще одна група осіб, котрі отримують пенсію від 10 740 грн — наприклад, по 70 тисяч гривень на місяць і більше. Ось саме на такі пенсії Верховна Рада й ввела податок за ставкою 18%. Ці гроші остаточно не наповнять Пенсійний фонд, оскільки кошти спрямовуватимуться до місцевих та державного бюджетів, але, принаймні, буде відновлено принцип соціальної справедливості. Особливо, якщо цей податок буде прогресивним».

Відповідно вказана частина доходу підлягатиме оподаткуванню 1,5% військовим збором. При цьому збережено норми щодо не оподаткування пенсій учасників бойових дій, інвалідів війни та осіб, на яких поширюються норми статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Ветерани просять
не допускати нелегальної праці
7 червня члени президії Шполянської районної ради ветеранів війни і праці зустрілися з головою Шполянської райдержадміністрації Володимиром Потапенком та головою Шполянської районної ради Олександром Кузубом. Найбільше вразила ветеранів інформація щодо низьких офіційних заробітних плат на окремих підприємствах району та значної кількості людей, які працюють без трудових угод. Присутній на зібранні начальник управління Пенсійного фонду Борис Курінний зазначив, що 509 застрахованих осіб отримують мінімальні заробітки і їм важко буде в подальшому розраховувати на хороші пенсії. Невисока оплата праці, нелегальна робота не дає змоги отримати заплановані надходження до бюджету та Пенсійного фонду. Місячна потреба на виплату пенсій у нашому районі складає 21,6 мільйона гривень, а отримуємо від наших платників лише 3,6 мільйона.

Ветерани прийняли спеціальне звернення до керівників підприємств всіх форм власності, громадян-підприємців про недопущення нелегальної праці, а також виплат зарплат на рівні або менше встановленого мінімуму.

«Ухилення від сплати коштів до бюджету та Пенсійного фонду — це в першу чергу неповага до нас ветеранів, — зокрема, йдеться у зверненні.

За даними управління Пенсійного фонду України у Шполянському районі, більше чотирьох з половиною тисяч гривень в середньому отримують працівники ФГ «Шипельова», СФ «Деметра», Шполянського РЕМу, ТОВ «ЛНЗ», ПСАТ ім. Шевченка, СТОВ «Лан», ПП «Юпітер».Також значно перевищує оплата праці середню по району у працюючих СТОВ «Україна», ТОВ «Сільгосптехніка», ПАТ «Лебединський насіннєвий завод», ТОВ «Отава», ПАТ «Шполатехагро», СТОВ «ЛНЗ-Агро». Людям, які працюють на цих підприємствах, зараховуються належні соціальні внески і вони матимуть змогу отримати в подальшому гідну пенсію та мати соціальні гарантії.

Працівника управління нагороджено
за досягнення у військовій службі
Головний спеціаліст юрисконсульт управління Пенсійного фонду в Шполянському районі Олександр Міцкевич проходить військову службу на сході нашої держави. На початку червня, перебуваючи в короткочасній відпустці, він завітав до пенсійної установи, де працював до призову.

— Давно вже не бачив друзів. Від цивільного життя почав трохи відвикати, адже вже майже два роки на службі, — говорить Олександр. Про ситуацію в зоні АТО розповідає боєць небагато. До миру, каже, там ще далеко, постійно доводиться бути на сторожі. Нещодавно Олександру Міцкевичу присвоєно чергове звання старшого лейтенанта і відзначено почесним нагрудним знаком начальника Генерального штабу головнокомандуючого Збройних сил України «За досягнення у військовій службі» ІІ ступеня.

За матеріалами прес-служби управління Пенсійного фонду в Шполянському районі.