Пенсійний вік багатодітним матерям та матерям дітей-інвалідів не підвищуватиметься

З 1 квітня набрав чинності За­кон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», в якому внесені зміни щодо призна­чення пенсій за віком на пільгових умовах. Про пенсійне забезпечен­ня багатодітних матерів та матерів інвалідів з дитинства розповідає заступник начальника управління Пенсійного фонду в Шполянсько­му районі Галина МАНЬКІВСЬКА:

— У прийнятий Закон не вносилися зміни до статей, що регла­ментують умови призначення пенсій даній категорії жінок. Дострокова пенсія за віком жінкам, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, та матерям інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, призначається згідно з п. 3 прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за умов та в порядку, визначеному За­коном України «Про пенсійне забез­печення». Для дострокового виходу на пенсію матері дитини-інваліда обов'язковими умовами є:

вік матері — не менше 50 років;

страховий стаж матері — не менше 15 років;

дитина щонайменше до 6 років виховувалася в сім'ї;

дитина має статус дитини-інваліда або інваліда з дитинства, при цьому інвалідами з дитинства є також діти — інваліди у віці до 16 років.

Із сайту ПФУ в Шполянському районі.